YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memurlar hükümetten istedikleri zammı açıkladı
Memurlar hükümetten istedikleri zammı açıkladı
01 Ağustos 2015 16:27
Hükümetle memurlar 2016 ve 2017 yıllarında yapılacak maaş zamlarını 3 Ağustos'ta başlayacak toplu sözleşme görüşmelerinde ele alacak.

Görüşmeler öncesinde 800 kilometre pedal çevirerek Balıkesir'den Ankara'ya giden memurlar taleplerini açıkladı.

Ankara Güvenpark'ta toplanan memurlar 2016 yılı için her iki altı aylık dönemde yüzde 8 oranında zam talebini gündeme getirdi.

150 lira seyyanen zam ve enflasyon farkı ödemesi de memurların talepleri arasında bulunuyor. 

Memurların 2017 yılı için zam talebi ise ocak ve temmuz aylarında yüzde 7 zam yapılması ve taban aylıkta 100 lira artış yönünde oldu.

 // mehmet
Memur olmayan veya bir baltaya bile sap olamamış insanlar memur zammı lafı edildiğinde bir eziklik içerisinde olduğunu hissediyorum allah herkesi rahat kimseye muhtaç etmiyecek paralar nasip etsin. kimsede asgari ücretle geçinenleri bir marifetmiş gibi göstermesin belediyeden yardımları alarak hayatının geçim yolunu bulmuşlar isyan edeceklerse bu olaya isyan etsin insanlar gelecek maas zammına değil...
02 Ağustos 2015 20:42
 // uğur yiğit
hayat memurlara güzel. millet 1000 lirayla yaşam mücadelesi versin bey efendilerin sıkıntısına derdine bakın. Bu kadar da memur tayfasını kayırmanın, ekmek elden su gölden yaşatmanın anlamı yok. Zaten kadro vermişsin ömür boyu iş garantisi var, bir de böyle bol keseden isteyip de daha da tembelliğe alıştırmayın. Özel sektörün sırtından geçiniyor kamu görevlileri bütün kademesiyle ama işçiye gene hakkını veren yok. Memur sen in gözü ne zamam doyar bilinmez ama emekçinin hakkı büyük üzerlerinde. Ş...
01 Ağustos 2015 17:54
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler