YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memurlar 600 TL'lik çek istiyor
KESK pazarlık masasına oturacak mı?
Memurlar 600 TL'lik çek istiyor
27 Temmuz 2009 / 17:14 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

PAZARLIK MASASINDA MEMURLARI TEMSİL EDECEK OLAN SENDİKALAR, TOPLU GÖRÜŞMELER İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLAMAK ÜZERE...


KONFEDERASYONLARIN EK ÖDEME, MAAŞ ZAMMI, ÖZLÜK HAKLARI GİBİ TALEPLERİ DIŞINDA BU YIL BAŞKA BİR İSTEĞİ DAHA VAR. MEMUR SENDİKALARI, EKONOMİK ÇALKANTININ KAMU ÇALIŞANLARININ BÜTÇESİNİ SARSTIĞINI SAVUNARAK ÖNÜMÜZDEKİ YILDAN İTİBAREN KRİZ ÇEKİ UYGULAMASININ BAŞLATILMASINI İSTİYOR.


KAMU ÇALIŞANLARINI TEMSİL EDEN KONFEDERASYONLAR HÜKÜMETLE PAZARLIK MASASINA 15 AĞUSTOS'TA OTURACAK. MASANIN BİR TARAFINDA BÜROKRATLAR DİĞER TARAFINDA İSE SENDİKA BAŞKANLARI OTURACAK. ANCAK BU KEZ KAMUSEN İLE MEMURSEN YER DEĞİŞTİRECEK. ÇÜNKÜ ÜYE SAYISINI ARTIRAN MEMURSEN EN ÇOK ÜYEYE SAHİP OLARAK YETKİLİ KONFEDERASYON SIFATIYLA KAMU ÇALIŞANLARINI TEMSİL EDECEK.MEMURSEN GENEL BAŞKANI AHMET GÜNDOĞDU, MAAŞ BORDROSU ÜZERİNDEKİ VERGİ YÜKÜNÜN ARTTIĞINI SAVUNDU. "GELİR VERGİSİ DÜŞÜRÜLSÜN" DİYEN GÜNDOĞDU, MAAŞ ZAMMI DIŞINDAKİ EK ÖDEMENİN YÜZDE 15 ARTIRILARAK 80 LİRAYA ÇIKARILMASINI İSTİYOR. MEMUR-SEN'İN EKONOMİK KRİZİN KAMU ÇALIŞANLARINA ETKİSİNİ AZALTMAK İÇİN BİR DE ÇÖZÜM ÖNERİSİ VAR.


KAMU-SEN GENEL BAŞKANI BİRCAN AKYILDIZ DA BENZER BİR ÖNERİYLE PAZARLIK MASASINA OTURACAK. HÜKÜMETİN AÇIKLADIĞI PAKETLERİN HİÇBİRİSİNDE MEMURUN DÜŞÜNÜLMEDİĞİNİ BELİRTEN AKYILDIZ, PAYLAŞIMDA ADALET İSTİYOR. KAMUSEN, HÜKÜMETİN GEÇEN YIL SÖZ VERİP DE YERİNE GETİRMEDİĞİ YASAL DÜZENLEMELERİN DE TAKİPÇİSİ OLACAK.


YILLARDIR TOPLU GÖRÜŞME SÜRECİNDE MASAYI TERK EDEN KESK'İN YİNE BENZER BİR TAVIR GÖSTERMESİ BEKLENİYOR. KONFEDERASYON BAŞKANI SAMİ EVREN, BİR KEZ DAHA KAMU ÇALIŞANLARINA GREVLİ TOPLU SÖZLEŞME HAKKININ VERİLMESİ ÖNŞARTIYLA PAZARLIK MASASINA OTURACAK.


  

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler