YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memura müjde! Zam geliyor
Memura müjde! Zam geliyor
12 Aralık 2013 12:10
Memura zam müjdesi, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, memurlarda taban aylığa zam yapılacağını söyledi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, memurlarda 1 Ocak 2014'ten itibaren geçerli olmak üzere brüt 175 lira taban aylığa zam yapılacağını söyledi.

Tonbul, konfederasyonun Kastamonu Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında, ağustosta imzalanan zorlu toplu sözleşme sürecinin geride bırakıldığını, yeni yıldan geçerli olacak zamlarla yeni kazanımlar elde edildiğini anlattı.

En düşükle en yüksek memur arasındaki makası daraltmayı amaçladıklarını belirten Tonbul, şöyle konuştu:

"Memurlarda 1 Ocak 2014'ten geçerli olmak üzere brüt 175 lira taban aylığa zam yapılacak. Bu zam çalışanda 123, emekli personelde 146, emekli ikramiyesinde ise 5 bin 250 liraya tekabül ediyor.

Çalışanlarla ilgili her türlü iyileştirme için mücadele ediyoruz." Ağustos ayında hükümet ile memur sendikaları arasında yapılan toplu sözleşme görüşmeleri uzlaşmayla sonuçlanmıştı. Hükümet memurların taban aylığına 2014'te 175 TL zam, 2015 yılında ise memur maaşlarına ilk 6 ay için yüzde 3, ikinci 6 ay için yüzde 3 zam yapılacağını duyurmuştu.

 

AKŞAM

Müjde mi?!
 // Yahya RAMİ
Bu; haklarını savunacağını zannederek memurların üye oldukları Memur-Sen adlı sendika görünümlü "satış" müessesesi tarafından sergilenen, ihanetin, aymazlığın, dalkavukluğun zirve yaptığı nev'i şahsına münhasır bir olay!.. Memurlara hiç müjde gibi gelmiyor... Satışa getirilen memurlara bu olayı allayıp pullayıp şirin gösterme gayreti hiç te umduğunuz gibi sonuç vermeyecek!... Her şeyi unutabiliriz ama bunu asla unutmayacağız, özellikle oy vermek için sandığa gittiğimizde!......
13 Aralık 2013 Cuma 13:30
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler