YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memur ve emekli zammı açıklandı
Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, 2014 memur ve emekli maaşlarını açıkladı. Resmi açıklama ise bu ayın sonunda yapılacak.
Memur ve emekli zammı açıklandı
15 Temmuz 2014 / 07:10 Güncelleme: 15 Temmuz 2014 / 12:06

Emekli ve Memurların son günlerde gündemde olan tek bir konusu var. O da memur maaşı ve zamları. Çünkü 2014 yılı Temmuz ayı geldi. Bu da demek oluyor ki Memur ve Emekli Maaşları için zam ayı geldi. Bu ayda Memur ve Emekliler için Maaş vakti geliyor. Yeni maaşlarda zamlar ne kadar olacak.

Temmuz ayında hangi memurların maaşlarında artış olacak?

2014 ve 2015 Yıllarını Kapsayan 2. Dönem Toplu Sözleşme'de; 'Öğretmen kadrolarında bulunan devlet memurlarına, 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'na ekli (III) sayılı cetvelde dereceleri itibarıyla '100', '95' ve '85' olarak belirlenmiş olan eğitim öğretim tazminatı oranları; sırasıyla 15/1/2014 tarihinden geçerli olmak üzere '110,28', '105,28' ve '95,28' olarak, 15/7/2014 tarihinden geçerli olmak üzere '120,56', '115,56' ve '105,56' olarak uygulanacaktır.' ifadesine yer verilmiştir.

Bu düzenleme gereğince öğretmenlerin eğitim öğretim tazminatı oranlarına, toplu sözleşme hükümlerine istinaden 15 Ocak 2014 tarihinden geçerli olarak '10,28' rakamı ilave edilmiş yine bu tazminata 15 Temmuz 2014 tarihinden geçerli olarak da '10,28' rakamı ilave edilecektir. Dolayısıyla toplu sözleşmenin diğer maddelerinde öğretmenler dışında kalan memurlar açısından Temmuz ayında herhangi bir iyileştirme söz konusu olmayacaktır.

Emekli maaş işlemleri

Her birey sağlık hizmetlerinden ve sosyal güvencelerden yararlanmak amacı ile çalıştığı dönemlerde Sosyal Güvenlik Kurumu’na belirli miktarlarda prim yatırarak emekliolma şansına sahip olurlar. Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim yatıran her bireyin en çok merak ettiği konuların başında emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama işlemleri gelmektedir.

Emekli olmayı bekleyen kişiler emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama uygulaması ile emeklilik dönemlerinde ne kadar maaş alabileceğini kolay bir şekilde öğrenebilme şansına sahip olurlar.

Emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama uygulaması internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama ile SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kuruluşlara bağlı olan kişiler de emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama işlemlerini ayrı ayrı yapabilirler. Bu yazımızda emekli maaşı sorgulama ve emekli maaşı hesaplama konularını anlatacağız.

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Emekli olmayı bekleyen kişiler emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama uygulaması ile emeklilik dönemlerinde ne kadar maaş alabileceğini kolay bir şekilde öğrenebilme şansına sahip olurlar. Emeklilik, insanların çalışma gücü ve yeteneklerini yitirip, çalışma hayatından ayrılmalarıyla gelir kaynaklarının ortadan kalkması üzerine kazandıkları hak. Emeklilik sayesinde, prim ya da kesenek ödeyen işçi, memur ya da bağımsız çalışanların yasayla belirlenmiş bir süre sonunda işten ayrılarak, bir hizmet karşılığı olmaksızın aylık alması sağlanır. Emeklilik yaşı ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. 55-70 aralığında değişebilen emeklilik yaşı, cinsiyete göre de değişebilir.

Herkes merak etmekte, 'kaç yaşında emekli olacağım, ne zaman emekli olacağım', emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır, emekli maaşı sorgulama işlemleri detaylar avrupagazete'deBireyler sağlık hizmetlerinden ve sosyal güvencelerden yararlanmak amacı ile çalıştığı dönemlerde Sosyal Güvenlik Kurumu’na belirli miktarlarda prim yatırarak emekliolma şansına sahip olurlar.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim yatıran her bireyin en çok merak ettiği konuların başında emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama işlemleri gelmektedir. Emekli olmayı bekleyen kişiler emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama uygulaması ile emeklilik dönemlerinde ne kadar maaş alabileceğini kolay bir şekilde öğrenebilme şansına sahip olurlar.

Emekli maaşı hesaplama işlemi her üç kurum için de farklı şekillerde yapılır. Emekli maaşı hesaplama işleminizi yaparken girmiş olduğunuz bilgilerin doğru olmasına dikkat etmelisiniz, yoksa hesabınız doğru çıkmaz.Emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama uygulaması internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama ile SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kuruluşlara bağlı olan kişiler de emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama işlemlerini ayrı ayrı yapabilirler.

SSK yani yeni adıyla 4A kurumunda emekli maaşı hesaplama işleminizi yapabilmek için öncelikle aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız. SSK emekli maaşı hesaplama işleminiz için SSK sicil numaranızı bilmeniz gerekmektedir. SSK sicil numarası ilk defa sigortalı olarak işe girdiğinizde size verilen numaradır. Bu numara daha sonra yine sigortalı olarak başka bir işe girseniz de değişmez. SSK sicil numaranızı biliyorsanız SSK emekli maaşı hesaplama işleminiz için tıkladığınız emekli maaşı hesaplama bağlantı adresinde sizden bazı bilgileri girmeniz istenecektir. Emekli maaşı hesaplama için T.C kimlik numaranızı, SSK sicil numaranızı giriniz.

Emekli maaşı hesaplama için baba adınızı doldurunuz. Emekli maaşı hesaplama için nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçiniz. Emekli maaşı hesaplama için doğum tarihinizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra emekli maaşı hesaplama için “Sorgula” butonunu tıklayınız. İnternet üzerinden kolay bir şekilde SSK yani yeni adıyla 4A kurumuna ait olan emekli maaşı hesaplama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

Seçimden hemen sonra

Kamuda ve özel sektörde çalışan taşeron işçilerinin gözü kulağı Ankara'ya çevrildi. Sosyal güvenlik alanında köklü adımlar atan hükümet, Bağ-Kur borcu olanlardan taşeron işçilere kadar geniş bir yelpazede önemli düzenlemeler yapmaya hazırlanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca hazırlanan tasarı, Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı. Tasarı ile taşeron işçilerin asgari sözleşme süreleri 3 yıla çıkarılıyor.

İş kaybetme korkusu bitiyor

Tasarıya göre; taşeron işçilerin yıllık izinleri, ödenmeyen ücretleri de güvence altına alınıyor. Her yıl girdi-çıktı yapılması nedeniyle kıdem tazminatı hakkı kazanamayan işçilerin mağduriyeti bitiriliyor. Bugüne kadar 1 yıldan kısa tutulan ve bu yolla kıdem tazminatı almaları önlenen taşeron işçilerle yapılacak sözleşmeler 3 yıldan kısa olmayacak. Niteliği gereği süreklilik arz eden hizmetlerin teminine yönelik ihaleler, 3 yıllık bir süre için yapılacak. Böylece işçiler, her yıl işini kaybetme korkusu yaşamayacak.

İş hayatında esneklik

Bakanlık, kiralık işçi düzenlemesi konusunda da çalışma yaptı. İzne ayrılan bir çalışanın yerine alınacak geçici işçinin ücreti de önceki ile aynı olacak. Düzenleme, firmaların geçici işler için istihdam bürolarından işçi talep etmesini getiriyor. İşçi kiralama sisteminde çalışanın maaş, tazminat, sigorta primi gibi yükümlülüklerini işveren yerine özel istihdam büroları üstleniyor.

'Kökten çözüyoruz'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçilerle ilgili düzenlemenin detaylarını açıkladı. Aynı işyerindeki çalışma farklılığını ortadan kaldırmak istediklerini dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

Tıbbi sekreter asıl işçi olacak

Taşeronla ilgili bir sıkıntı var, bunun farkındayız. Bu meseleyi kökten çözüyoruz, bundan sonra 2 işçi bir işyerinde farklı statüde çalışmayacak, bunu kaldırıyoruz. Örneğin; Karayolları'nın 10 bin kişiye, Sağlık Bakanlığı'nın 10 bin kişiye ihtiyacı varsa orada taşeron işçi değil, asıl işçi çalışacak. 'Hiç hizmet alımı olmasın' diyorsanız bu doğru olmaz, hizmet alımında eşitsizlik olmaması lazım. Hastanede 2 kişi çalışıyor, biri tıbbi sekreter taşeron işçisi, diğeri ise hastane personeli ve aralarında statü farkı çok fazla. Demek ki hemşireyi, tıbbi sekreteri, hasta bakıcıyı asıl işçi olarak çalıştıracaksın, bunu kesinlikle çözeceğiz.

Kanun çizgiyi çiziyor

Taşeron uygulaması çile uygulamasına dönmüştür. Onun için Sayın Başbakan'ın talimatıyla bu çalışmayı tamamladık. Hizmet nerelerde alınacak belli olacak, hizmetin alınmayıp asıl işçi olarak kimler çalışacak bu çizgi net olarak kanun tarafından çiziliyor.

Sendikal haklar

Yıllık izni kullandırılacak ve asgari 3 yıllık sözleşme yapılacak. Diyelim hizmet alımı ihtiyacı var belediyenin, 5 yılda hizmet alımı şeklinde sözleşme yapabilecek ama 'asıl iş' dediğimiz yerde taşeron işçi çalıştırılamayacak. Alt işveren işçileri asıl işçiler gibi sendikal haklarını aynen kullanacak. Sendikaya üye olacaksınız, toplu sözleşme hakkı elde edeceksiniz

Emekli maaşı sorgulama işlemi iki farklı şekilde yapılmaktadır. Emekli maaşı sorgulama işlemini ilk E-SGM uygulamasını kullanarak şifresiz bir şekilde yapabiliriz. E-SGM uygulamasını kullanarak emekli maaşı sorgulama işlemi yaparken T.C kimlik bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Emekli maaşı sorgulama işleminin bir diğer yolu da e-devlet şifresi ile yapılandır. E-Devlet uygulaması ile emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bu yazımızda emekli maaşı sorgulama işlemini E-SGM uygulaması ile ve E-Devlet şifresi ile iki farklı yoldan nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatacağız.E-SGM Uygulamasını Kullanarak Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? E-SGM uygulamasını kullanarak emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmek için E-SGM ekranını kullanmanız gerekmektedir. E-SGM uygulaması ile emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmek için gerekli olan tek şey kimlik bilgilerinizdir.

E-SGM ekranında bazı kimlik bilgilerinizi kullanarak emekli maaşı sorgulama işleminizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-SGM uygulaması ile emekli maaşı sorgulama için ilk olarak E-SGM sistemine girmeniz gerekmektedir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için sistemde sizden istenen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için açılan sayfada ilk olarak uyruk seçeneğini seçmeniz gerekir. Emekli maaşı sorgulama da uyruk seçeneğini T.C seçerseniz T.C kimlik numarası bölümüne T.C kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir.

Daha sonra nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve doğum yılınızı seçmeniz gerekmektedir. Emekli maaşı sorgulama işleminde daha sonra yapmanız gereken kimliğinizin arka kısmında bulunan cilt numaranızı girmektir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için son olarak güvenlik kodu kısmına resimdeki karakterleri girerek Bilgileri Sorgula butonuna basmanız gerekmektedir

2014 Memur ve Emekli maaş zamları açıklandı

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, “İşçi ve Bağkur emekli zamları, 5510 Sayılı yasanın 55. Maddesi uyarınca, 2014 yılının Temmuz ayından geçerli olacak ikinci 6 ayı için, bir önceki 6 aylık dönemin gerçekleşen enflasyon oranı kadar olacak. Bu durumda; TÜİK’in yaptığı hesaplamalara göre Ocak/Temmuz 2014 döneminde 6 aylık enflasyon % 5,70 oldu.

Bu hesaplamalara göre; 5510 sayılı yasanın yürürlük tarihi olan Ekim 2008’den önce emekli olmuşların en düşük işçi emekli aylığı sadece 56,48 Lira artış aldı ve 990,81 Lira’dan 1.047,29 Lira’ya çıktı" dedi.

En düşük memur emeklisinin maaşı 173 tl arttı

TÜED'in internet sitesinden yapılan açıklmaya göre, şu anda 769,32 Lira olan en düşük Bağkur esnaf emeklisi aylığı 813,17 Lira olacak. Yani en düşük bağkur esnaf emeklisinin aylığında, 43,85 Lira artış olacak. Ayrıca, 569,60 Lira olan en düşük Bağkur tarım emeklisi aylığı da 602,07 Lira olacak. Yani artış miktarı 32,47 Lira olacak. Ayrıca; 2008’den sonra 5510 sayılı kanun hükümlerine göre emekli olan işçi emeklilerinin 647,23 Lira olan taban aylıkları da bu artışla ek ödeme dahil olarak 684,12 Lira'ya yükselmiş olacak.

En düşük memur emeklisi aylığı ise, 2014 Ocak ayından geçerli olacak 123 TL seyyanen artış yıllık olarak yapılmıştı, dolayısıyla Temmuz ayında ayrıca bir artış yapılmamış olacak.

5 Temmuz Cumartesi 2014 memur maaşları ile ilgili en güncel haber burada sizlerle, Memur maaşlarına dair son dakika haberlerini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Yeni Zamlar Bu ay Sonu Açıklanacak

Zam oranı da bu hafta perşembe günü enflasyon verilerinin açıklanmasıyla ortaya çıkacak. Emekliler, maaşlarında yüzde 6 civarında artış olacağını tahmin ediyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, her yılın ocak ve temmuz aylarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranında zam alıyor. Ocak ayında maaşları yüzde 3.27 artan SSK ve Bağ- Kur emeklileri, bir zam da bu ay alacak. Ancak zam oranı henüz belli değil, perşembe günü enflasyon verilerinin açıklanmasıyla netleşecek. İlk 6 aylık enflasyon ne çıkarsa, emekliler de o kadar zam alacak.

2014 Memur ve Emekli maaş zamları hakkında gelişmeler hangi yönde?

Memur ve Emeklilere zam yapılacak mı? Memur ve Emeklilerin maaşları ne kadar olacak? 2.5 milyon memur ve 3 milyon emeklinin 18 yıldır beklediği ek gösterge yükselmesi, maaşları artıracak ve aylıklara zam olarak yansıyacak.Memur ve emeklilerinin 18 yıldır beklediği ek gösterge yükseltmesi, maaşlara zam olarak yansıyacak. Yapılacak değişiklik 2.5 milyon memur ve 3 milyon memur emeklisini sevindirecek.

Takvim'in haberine göre; Aldıkları maaşları düşük kalan emekliler, yapılacak zamları merakla bekler durumda. Bağ-Kur ve SSK emeklilerine Temmuz'da verilecek enflasyon farkından sonra emekli memurlar için de bir umut doğdu. Emekli olunca, memurluk yaptıkları dönemden daha düşük maaş alan memur emeklileri için toplu sözleşmede aile yardımları gündeme gelmiş ve bu konuda anlaşma sağlanmıştı. Bu gerçekleştiğinde memurlar emekli olduklarında da aile ve sosyal yardımları almaya devam edecek. Ayrıca ek gösterge yükseltilmesi de maaşlara zam olarak yansıyacak.

Memurların emekli aylığı ve ikramiyesinin hesabında önemli rol oynayan ek gösterge, en son 1995 yılında artırılmıştı. Ek göstergelerin artmasına yönelik beklentiler o dönemden bu yana sürüyor. Geçen yılki düzenleme ile ek gösterge artışı yalnızca daire başkanlarını kapsamıştı. Ek göstergesi olmayan yardımcı hizmetler sınıfı ile göstergelerinin yükseltilmesini bekleyen öğretmen, polis memuru, şube müdürü, şefler yapılacak yeni düzenlemeye kilitlendi. Gösterge artışı 2.5 milyon memur, 3 milyon memur emeklisi ile hak sahibi dul-yetimler olmak üzere yaklaşık 6 milyon kişiye zam getirecek.

Yükselişler ünvanlarına göre yapılıyor

Ek gösterge, çalışan memurdan ziyade emekli memurlar için daha önemli hale geldi. Emekli memurun ek göstergesinin aylığa etkisi memur, müdür, şef, şoför gibi 220 ek göstergede yüzde 40, müfettiş, uzman, daire başkanı gibi 3600 göstergede yüzde 50, 6400 ek göstergeli genel müdür ve eş değer unvanlarda ise yüzde 60'ı geçiyor. Unvan yükseldikçe ek gösterge de yükseliyor.

"Ek gösterge" nedir?

Memurların maaş hesaplamasında kullanılan yöntemdir. Sadece emeklilikte değil çalışırken de maaş hesaplamasında önemlidir. Ek gösterge maaşın unsurlarındandır ve ek gösterge aylığı, ek gösterge puanı, aylık katsayıdır.

Öğretmenlere önümüzdeki ay zam var. Öğretmenler, memurlara uygulanan genel zammın dışında eğitim-öğretim tazminatı olarak Temmuz ayında maaşlarını 75 TL zamlı alacak. Hükümet, 2014 yılında memur maaşlarına yapılan zamlarda öğretmenler için pozitif ayrımcılık yaptı. Bütün memurlara yapılan taban aylığa brüt 175 liralık zamdan yararlanan öğretmenlerin, eğitim-öğretim tazminatlarında Ocak'ta 75 lira artış oldu.

Maaşlar ne olacak?

Buna göre; göreve yeni başlayan bekar, bütün ek derslerine giren bir öğretmen 2 bin 710 lira maaş alacak. 3 çocuk sahibi olan ve göreve yeni başlayan öğretmenin maaşı 2 bin 988 lira olacak. Üst kademedeki, kıdemli, evli, eşi çalışmayan, 3 çocuk sahibi ve bütün ek derslerine giren bir öğretmen 3 bin 334 lira maaş alacak. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, geçen yıl gerçekleşen toplu sözleşmelerde öğretmenlere pozitif ayrımcılık yapılması için Maliye Bakanlığı'na talimat verdiğini açıklamıştı.

Ödenekte 100 lira artış

Öğretmenlere her yıl eğitim öğretim döneminin başında ödenen eğitim ödeneği de 100 lira artırılarak 850 lira oldu. 2015 yılında da eğitim ödeneğinin 950 lira olacağı belirtildi. Öğretmenlerin zamları, geçen yıl yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde belirlenmişti.

Ekstra ayarlama

Eğitim-öğretim tazminatlarında Temmuz ayında bir 75 liralık artış daha gelecek. Böylelikle öğretmenler bu yıl maaşlarını, ilk 6 ayda 75, ikinci 6 ayda ilave 75 lira ile toplamda 150 lira ekstra zamlı almış olacak. Taban aylıktaki artış da dikkate alındığında öğretmenlerin maaşlarında 2014 yılında yaklaşık 273 lira net artış sağlanmış olacak.

ARKEOLOG (8/1) 2450.03 80.33 2530.36 164.31 96.39 2710.73

KİMYAGER (8/1) 2450.03 80.33 2530.36 164.31 96.39 2710.73

KÜTÜPHANECİ (9/1) 2152.99 80.33 2233.32 164.31 96.39 2413.69

MÜHENDİS (8/1) 2859.99 80.33 2940.32 164.31 96.39 3120.69

TEKNİKER (EN AZ İKİ YILLIK MEZUNU) (8/1) 2153.29 80.33 2233.62 164.31 96.39 2413.99

TEKNİSYEN (9/1) 1997.73 80.33 2078.06 164.31 96.39 2258.43

AVUKAT (STAJ YAPMIŞ) (9/3) 2713.97 80.33 2794.30 164.31 96.39 2974.67

MEMUR (LİSANS MEZUNU) (9/1) 1852.26 80.33 1932.59 164.31 96.39 2112.96

MEMUR (ÖN LİSANS MEZUNU) (10/1) 1850.59 80.33 1930.92 164.31 96.39 2111.29

MEMUR (LİSE) (13/3) 1847.80 80.33 1928.13 164.31 96.39 2108.50

AMBAR MEMURU (ÖN LİSANS) (10/1) 1850.59 80.33 1930.92 164.31 96.39 2111.29

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (9/1) 1863.49 80.33 1943.82 164.31 96.39 2124.19

İCRA MEMURU (9/1) 1850.71 80.33 1931.04 164.31 96.39 2111.41

ŞOFÖR (LİSE MEZUNU) (13/3) 1840.09 80.33 1920.42 164.31 96.39 2100.79

ŞOFÖR (ÖN LİSANS) (10/1) 1842.87 80.33 1923.20 164.31 96.39 2103.57

VHKİ (LİSANS MEZUNU) (9/1) 1850.71 80.33 1931.04 164.31 96.39 2111.41

VHKİ (ÖN LİSANS) (10/1) 1849.04 80.33 1929.37 164.31 96.39 2109.74

YURT YÖNETİM MEMURU (ÖN LİSANS) (10/1) 1844.93 80.33 1925.26 164.31 96.39 2105.63

KALORİFERCİ (13/3) 1701.53 80.33 1781.86 164.31 96.39 1962.23

MÜBAŞİR (13/3) 1707.70 80.33 1788.03 164.31 96.39 1968.40

HAYVAN BAKICISI (LİSE MEZUNU) (13/3) 1707.70 80.33 1788.03 164.31 96.39 1968.40

TEKNİSYEN YARDIMCISI (13/3) 1709.24 80.33 1789.57 164.31 96.39 1969.94

MÜTERCİM (9/1) 1959.60 80.33 2039.93 164.31 96.39 2220.30

ÖĞRETMEN (1/4) 2342.25 80.33 2422.58 164.31 96.39 2602.95

UZMAN ÖĞRETMEN (1/4) 2470.03 80.33 2550.36 164.31 96.39 2730.73

BAŞÖĞRETMEN (1/4) 2597.81 80.33 2678.14 164.31 96.39 2858.51

ÖĞRETMEN (9/1) 2002.45 80.33 2082.78 164.31 96.39 2263.15

HİZMETLİ (ÖN LİSANS) (10/1) 1681.56 80.33 1761.89 164.31 96.39 1942.26

HİZMETLİ (LİSE MEZUNU) (13/3) 1678.84 80.33 1759.17 164.31 96.39 1939.54

HİZMETLİ (3/8) 1876.97 80.33 1957.30 164.31 96.39 2137.67

SANTRAL MEMURU (9/1) 1850.71 80.33 1931.04 164.31 96.39 2111.41

BİOLOG (8/1) 2211.92 80.33 2292.25 164.31 96.39 2472.62

DİYETİSYEN (8/1) 2194.44 80.33 2274.77 164.31 96.39 2455.14

EBE (11/1) 2044.28 80.33 2124.61 164.31 96.39 2304.98

FİZYOTEREPİST (8/1) 2194.44 80.33 2274.77 164.31 96.39 2455.14

HEMŞİRE (LİSANS MEZUNU) (9/1) 2047.62 80.33 2127.95 164.31 96.39 2308.32

HEMŞİRE(LİSE MEZUNU) (11/1) 2044.28 80.33 2124.61 164.31 96.39 2304.98

PSİKOLOG (8/1) 2187.91 80.33 2268.24 164.31 96.39 2448.61

SAĞLIK MEMURU (11/1) 2044.28 80.33 2124.61 164.31 96.39 2304.98

SAĞLIK TEKNİKERİ (10/1) 2044.28 80.33 2124.61 164.31 96.39 2304.98

SOSYAL ÇALIŞMACI (8/1) 2187.91 80.33 2268.24 164.31 96.39 2448.61

ODYOLOG (8/1) 2055.00 80.33 2135.33 164.31 96.39 2315.70

KİMYAGER (8/1) 2211.92 80.33 2292.25 164.31 96.39 2472.62

 

STARGAZETE

MEMUR ZAMMI HAKKINDA
 // CELAL EDE
Ben 1992 yılı döneminde malül,en emekli olmuştum emekli memur sınıfındayım kredi kartlarım içra,lık oldu.mağdurum perişanım oda tek kişi oldugum halde köy,de yaşadıgım halde şu durumda emekli memur oldugum halde avuç açan dilenci durumundayım boşboşa palavra atmasınlar tok,lar açların halinden ne bilir.yerleri köşk,leri huzurlu lüks modern hayatın peşindeler cep,leri dolu sırtları pek karnıları tok....
27 Ağustos 2015 Perşembe 10:50
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler