YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maliye Bakanlığı'ndan o iddialara cevap
Maliye Bakanlığı'ndan o iddialara cevap
25 Şubat 2015 16:40
Maliye Bakanlığı, bir araştırma merkezine baskın yapıldığı iddialarına ilişkin, "Yapılan işlem mükellefin bildirimi üzerine yapılmış rutin bir yoklama işleminden ibarettir" açıklamasında bulundu.

 

Maliye Bakanlığı, açıkladığı anket sonuçları gerekçesiyle bir araştırma merkezine baskın yapıldığı iddialarına ilişkin, "Yapılan işlem mükellefin bildirimi üzerine yapılmış rutin bir yoklama işleminden ibarettir" açıklamasında bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugün bazı gazetelerde, bir araştırma merkezine, açıkladığı anket sonuçlarına göre, Maliye'nin baskın yaptığı iddialarına yer verildiği belirtildi.

Bilgi eksikliği bulunan söz konusu haberlerin tek taraflı olarak yapıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu haberlerle, firma sahibinin bilinçli bir şekilde konuyu çarpıtarak, kamuoyunu yanlış yönlendirme gayretinde olduğu anlaşılmıştır. Vergi mahremiyeti nedeniyle haberde geçen konuyla ilgili Bakanlığımızca detaylı açıklama yapılamamakla birlikte, yapılan işlem mükellefin bildirimi üzerine yapılmış rutin bir yoklama işleminden ibarettir.

Her mükellef için yapılan bu rutin işlemleri vergi müfettişleri ve mali polis baskını gibi ifadelerle çarpıtarak, kamuoyunu yanlış yönlendirme ve baskıcı gibi bir algı oluşturma çabalarına daha önce de rastlanılmıştır. Kamuoyunun kafasını karıştırmaya yönelik bilinçli bu tarz çabaları esefle kınıyoruz."

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler