YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahir Ünal: 1300 Otel'in battığı doğru değil
Mahir Ünal: 1300 Otel'in battığı doğru değil
20 Nisan 2016 09:29
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal kapanacağı söylenen 1300 otel ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Hürriyet'ten Ahmet Hakan'a önemli açıklamalarda bulundu. Ünal 1300 otel batıyor iddialarını da yanıtladı.

İşte o röportajdan bir kısım:

'1300 OTEL BATIYOR MU?'

Turizmde kriz var mı? Son durum nedir?

MAHİR ÜNAL: Dünya küresel terör sorunuyla karşı karşıya... Rusya’nın turizmi bir yaptırım aracı olarak kullanması da söz konusu... Bu iki sorun sıkıntı oluşturdu. Antalya bir türbülansa girdi. Biz bunu çözmek için sektör temsilcileriyle bir araya geldik. Onların bizden talep ettiklerinin tamamını dört ay içinde gerçekleştirdik.

Bu krizden ne tür dersler çıkarılmalı?

MAHİR ÜNAL: Antalya çok iyi bir ürün... Ama Antalya’nın başka pazarlara açılması gerekir. Bunun için çaba sarf ediyoruz. Yeni bir tanıtım stratejisi oluşturuyoruz. Bu krizden pazarın çeşitlenmesi yönünde bir fırsat çıkacak. O yüzden umutsuz değilim. Önümüzdeki sezon biraz sıkıntılı geçebilir ama biz bu sıkıntıların atlatılması için “Turizm Destek Paketi” açıkladık. Bu paket, sektöre önemli ölçüde soluk aldırdı. 

İflaslar olduğu, otellerin satılığa çıkarıldığı söyleniyor.

MAHİR ÜNAL: “1300 otel batıyor” türü haberlerin hiçbir şekilde aslı astarı yok. Banka kredileri konusunda bankaların gereken esnekliği sağlamaları yönünde adımlar atıldı. Kriz yönetimi çerçevesinde bu süreci yönetiyoruz.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler