YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maaşları 6 bin lira!
Maaşları 6 bin lira!
08 Mart 2015 10:06
Eğitimli, yabancı dil bilen, tecrübeli bebek ve çocuk bakıcılarının aylık ücretleri 6 bin lirayı gördü. Bu rakam, kaymakam maaşından yüksek.

Doğum sonrası işe dönen anneler çocuklarına buldukları bakıcılara bir servet ödüyor. Türk bakıcılarla yabancı uyrukluların fiyatları arasında ise uçurum var.

Bugün yabancı dil bilen, eğitimli ve tecrübeli bakıcı maaşları aylık 6 bin liraya kadar çıkıyor. Bu rakam, bugün 4 bin 500 lira maaş alan kaymakamdan da yaklaşık 4 bin lira alan uzman doktordan da 3 bin 500 lira alan albaydan da daha yüksek. Bakıcı hizmetleri sunan Alya Danışmanlık yetkilileri, özellikle yeni doğan bebek bakan dadıların yemek ve temizlik işlerine girmediklerini belirtiyor. Yani aylık 6 bin lirayı sadece bebek bakımı için alıyorlar. Ağırlıklı Türk Cumhuriyetleri'nden gelen Kazak, Özbek, Tatar, Moldovyalı ve Türkmen bakıcılar ise aylık 1000 dolara yatılı olarak bakıcılık yapıyor. Son dönemde doların yükselmesiyle birlikte yabancı uyruklu bakıcıların aylık ücretleri ise 2 bin 600 liraya kadar çıktı.

13:35
 // emekli albay
Ben emekli albayim yaklasik 5500 TL maas almaktayim.Siz cocuk mu kandiriyorsunuz....
09 Mart 2015 13:35
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler