YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maaşını elden alanlar dikkat!
Maaşını elden alanlar dikkat!
22 Mayıs 2016 10:59
İş yerlerinde 5 ve üzerinde işçi çalıştıran işverenler, maaşları bankalar aracılığıyla ödeyecek

Ücret, Prim, İkramiye ve Bu Nitelikteki Her Türlü İstihkakın Bankalar Aracılığıyla Ödenmesine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yönetmelik ile ücretlerin bankalar aracılığı ile ödenmesinde 10 olan işçi sayısı alt sınırı 5'e çekildi.

Değişiklik ile daha önce 5953 sayılı kanuna tabi olarak en az 10 gazeteci çalıştıran işverenin, personel ücretlerini bankalar aracılığıyla ödemesini öngören hüküm, en az 5 gazeteci çalıştıran işverenleri kapsayacak şekilde düzenlendi.

İş yerleri ve işletmelerinde İş Kanunu hükümleri uygulanan işverenler ve üçüncü kişiler de, çalıştırdıkları işçi sayısının en az 5 olması halinde, ücretleri bankalar aracılığıyla ödemekle yükümlü tutuldu.

Yönetmelikte yapılan değişiklikler, 1 Haziran'da yürürlüğe girecek.

 

1
 // 1
Madem ki bankalar işçinin parasini kullanıyor işveren de maaşı gününde odemedi mi bankalar odesin parasini sonradan işverenden yaptığı anlaşmaya göre ister faizli ister faizsiz alsın.Bankalar bizim paranızı kullanıyor ancak bize hiç bir faydası yok arti çalışmak istediğim banka ile mecburen calistiriliyorum..böyle sistem olmaz hep tek taraflı kazanç benim parami o bankaya yatırılır diye işverene bile prim var bize yok tamamen adaletsiz ve faşistçe. .....
22 Mayıs 2016 11:07
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler