YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lada Vesta Özellikleri Ve Fiyatı Nedir?  Lada Vesta Türkiye çıkış tarihi
Lada Vesta Özellikleri Ve Fiyatı Nedir? Lada Vesta Türkiye çıkış tarihi
05 Aralık 2015 16:59
Lada Vesta Türkiye'ye gelirse birçok kişi tarafından tercihe dilecek. Lada Vesta'nın fiyatının uygun olacağı biliniyor. Lada Vesta Özellikleri Ve Fiyatı Nedir? Lada Vesta Türkiye çıkış tarihi ne zaman? gibi soruların cevabı merak ediliyor.

Lada Vesta teknik özellikleri ve fiyatı haberimizde! Uzun zamandır çıktı çıkacak derken gündemimize oturan ve fiyatının ucuz olmasının yanında teknik özelliklerinin güzel olması nedeniyle ilgi çeken Lada Vesta test sürüşlerine başladı. İlk test sürüşünü ise Vlademir Putin yaptı. Peki Lada Vesta'nın teknik özellikleri ve fiyatı ne kadar?

Vesta modelinin üretim bandına 76 milyon dolar yatırım yapan AvtoVaz, test araçlarını birkaç hafta içerisinde tamamlamış olacak. Eylül ayında tanıtılacak araç 2016 başında Türkiye'de yola çıkabilecek.

Priora'nın yerini alacak olan Vesta test için gönderildiği Almanya'da da ABS ve denge testlerinden de başarıyla geçti. Önce hatchback tipi üretilecek olan arabanın sedan versiyonları daha sonra üretilecek.

Lada'nın bir başka çalışması olan Xray Cross'lar ise 7500 USD den başlayan fiyatlarla piyasaya sunulacak. Nissan, Renault ve AvtoVaz firmalarının deneyimlerini birleştirerek üretecekleri Xray modeli Sandero ve Duster modellerinden izler taşıyacak.

RENAULT'A BENZİYOR

Renault-Nissan ve Rus AvtoVaz firmalarının ortak ürettiği Xray modeli Renault Sandero ve Renault Duster modellerinin izlerini taşıyor. Xray modelinde standart olarak sunulan donanımlar arasında, Rusya'da çok tercih edilen sürücü koltuğu yükseklik ayarı, tüm camlarda, koltuklarda, direksiyonda ve aynalarda ısıtma sistemi bulunuyor. Ayrıca Lada tarafından üretilen yeni 1,4 turbo 100 beygir gücündeki motor da bu araçlarda kullanılacak.

Rusya otomobil sektörü Lada Vesta modellerle ilgili büyük beklenti içinde. Lada Vesta'nın Rusya'da 2015'in en iyi aracı seçileceği tahmin ediliyor. Birçok otomobil firmasında yöneticilik görevi yapan İsveçli Anderson, 2009 yılında AvtoVaz firmasının başına getirilmişti.

Rusya'nın AvtoVaz firması 2012 yılında yaklaşık 210 milyon dolar kâr açıklamıştı.

LADA VESTA’LAR 10 BİN DOLARA SATILACAK 

Vesta’nın kalitesinin dünya standartlarında olduğunu belirten Putin, fiyat açısından ciddi avantaja dikkat çekti. AvtoVaz, Lada Vesta’nın seri üretimine Eylül 2015’de başladı.

2015 sonuna kadar 6 bin, gelecek yıl ise 70 bin araç üretilmesi planlanıyor. Rusya’da 495 bin- 600 bin ruble (10 bin dolar) satışa sunulması planlanan araçlar, Türkiye’de de 27-30 bin TL arasında bir fiyatla müşteriye ulaşacak.

 

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler