YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2015 - 2016
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2015 - 2016
16 Kasım 2015 22:37
KYK üniversite burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK'nın bursundan faydalanmak isteyenler, 2015-2016'da açıklanacak KYK burs sonucunu yakından takip ediyor. KYK Burs Sonuçlarının detayı haberimizde...

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı için gözler KYK'da. Ancak KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacağına ilişkin 16 Kasım pazartesi günü itibariyle resmi bir açıklama KYK'dan gelmedi. KYK başvuru sonuçları açıklanır açıklanmaz haberimizde olacak.

KYK'nın bursundan faydalanmak isteyenler, 2015-2016'da açıklanacak KYK burs sonucunu yakından takip ediyor. KYK Burs Sonuçlarının detayı haberimizde...

Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan henüz burs başvuru sonuçları ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak öğrencilerin merakla beklediği sonuçların Kasım ayı sonuna doğru ilan edilmesi bekleniyor.

KYK BURS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BURSLAR NE ZAMAN ÖDENECEK KYK?

KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı KYK'dan geldi. KYK burs ve kredi kazananlara ödemeler Ocak 2016'dan itibaren yapılmaya başlanacak.

Burstan hangi öğrenciler yararlanabilecek?
- Ön lisans öğrencileri
- Lisans öğrencileri
- Açık Öğretim öğrencileri (Sadece öncelikli öğrenciler; şehit veya gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)
- İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler 
- Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri (hazırlık sınıfında burs verilmez)
- Vakıf Üniversitesi öğrencileri
- LYS sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100'e giren öğrenciler (öncelikli olarak)
- Üniversite kontenjanından bildirilen öğrenciler
- Ülke adına müsabakalara katılan, Milli olmuş Amatör Sporcu olan öğrenciler
- İkinci öğretim de okuyan öğrenciler burstan yararlanabilmektedir.

KYK Burs Kredi Ücreti ne kadar? 

2016 - KYK Burs kredi ücretleri ne kadar zamlanacak? İşte üniversite öğrencilerinin burs ücret zam oranları
2015-2016 yılı için öğrenciler kyk nın burs ve kredi sonuçlarını açıklamasını heyecanla bekliyor..Başvurular 4 kasımda sona erdi.gözler sonuçlara çevrildi
2016 ocak ayında ödemeleri başlayacak olan kyk bursu ,başbakanlık bursu için ödenecek miktar öğrencileri mutlu edecek..1 kasım seçimleri öncesi müjde başbakan Davutoğlu tarafından verildi..
2015-2016 eğitim yılında kyk dan burs almaya hak kazanan yükseklisans öğrencilerine aylık burs ödemesi 400 tl olarak verilecek..330 tl olan burs ödemeleri bu yıl enflasyon oranından daha fazla artırılarak 400 tl ye çıkarıldı.yani burs almaya hak kazanan öğrenciler 2016 ocak ayından itibaren her ay 400 tl burs alacak.
Daha önce yapılan açıklamada şöyle denilmişti..
Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından, Yüksek Öğrenim gören öğrencilere verilen kredi ve burs miktarı; 2014 yılında aylık 300 TL. iken, 2015 yılında 330 TL’na yükseltilmiştir.
Yine Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtlarında barınmakta olan öğrencilere sağlanan beslenme yardımı;
2014 yılında günlük 7.30 TL iken, 2015 yılında günlük 8 TL’na yükseltilmiştir.
Başbakanın açıklamasından sonra ise burs miktarı 400 tl olarak duyuruldu..kyk burs sonuçlarına göre burs almaya hak kazanan öğrenciler oldukça mutlu olacak.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler