YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurbanlık için acele etmeyin
Adana Kasaplar Odası Başkanı Yağmur, kurbanlık alımı için acele edilmemesi gerektiğini, fiyatların yarı yarıya ineceğini söyledi.
Kurbanlık için acele etmeyin
06 Ekim 2010 / 16:57 Güncelleme: 06 Ekim 2010 / 17:02

Adana Kasaplar ve Tavuk, Balık Eti Satıcıları, Et ve Et Ürünleri Şarkütericileri Esnaf Odası Başkanı Murat Yağmur, vatandaşlardan, kurbanlık hayvan alımı için acele etmemelerini istedi.

Yağmur, yaptığı yazılı açıklamada, geçtiğimiz süreçte, özellikle Güneydoğu ve Doğu illerinde yetiştirilen küçükbaş hayvanların besiye çekilmesiyle birlikte piyasada et fiyatlarının yükselişe geçtiğini belirtti.

Yağmur, son dönemde hükümetin yerinde aldığı kararların ardından piyasalarda fiyatların süratle aşağıya inmeye başladığını ifade etti.

Yağmur, Tarım ve Köyişleri Bakanlığının çalışmaları sonucu, Türkiye Kasaplar Federasyonunun da çabalarıyla yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Arjantin ve Arnavutluk'tan 600 bin küçükbaş hayvan ithalatı yapılacağını belirterek, şunları kaydetti:

''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan meseleye, esnaf ve vatandaşlarımız adına gereken hassasiyeti gösteriyor. Federasyonumuz da hükümet yetkilileriyle birlikte yakında Arjantin'e giderek ithal edilecek küçükbaş hayvanları yerinde görecek. Yakın zamanda da küçükbaş hayvanlar, gemilerle ülkemize getirilecek. Bir süre önce et fiyatları 10,05 TL iken şu anda 8,05 TL'ye düştü. İthal hayvanların gelişiyle fiyatların 6-6,5 TL'ye ineceğini tahmin ediyoruz. Vatandaşlarımız kurbanlık hayvan almakta acele etmesinler. İthal kurbanlıklar fiyatları yarı yarıya indirecek.'' AA
 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler