YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurban pazarlarında satıcıların yüzü gülüyor
Kurban pazarlarında satıcıların yüzü gülüyor
23 Eylül 2014 09:43
Ülke genelinde kurbanlık fiyatlarının yüzde 15 civarında artması satıcıları memnun etti.

Kurban Bayramı'na 11 gün kala hayvan pazarlarında hareketlilik arttı. Iğdır Belediyesi'ne ait hayvan pazarında, sabahın ilk ışıklarıyla yoğunluk başlıyor.

Erken saatlerde pazara gelen vatandaşlar, beğendikleri kurbanlığı en uygun fiyata almak, satıcılar ise istediği fiyattan verebilmek için sıkı bir pazarlığa tutuşuyor.

Bu yıl kurbanlık fiyatlarında meydana gelen artış ise satıcıların yüzünü güldürdü. Geçen seneye göre fiyatların yüzde 15 artmasıyla satıcılar, daha fazla kar etmenin mutluluğunu yaşarken, vatandaşlar ise daha uygun fiyattaki kurbanlıkları bulmak için arayışa giriyor.

Kurban satıcılarından Ahmet Acı, fiyatların yükselmesiyle emeklerinin karşılığını alacaklarını söyledi. Geçtiğimiz yıllarda düşük fiyatlardan kurbanlıklarını sattığını vurgulayan Acı, "Fiyatlardan çok memnunuz. Günde 2 ya da 5 hayvan satıyoruz. Bu yılın fiyatları da gayet güzel. Emeğimize değiyor çok şükür" dedi.

Kurbanlık bakmaya gelen vatandaşlardan Musa Hacı ise fiyat artışının kendilerini zor durumda bıraktığını anlattı. 

Hacı, geçen yıl 4 bin liraya satılan hayvanın bu yıl 5 bin lira civarında olduğuna işaret ederek, "Geçen seneye göre fiyatlar artmış durumda. Biz de bütçemize göre kurbanlık bulabiliyoruz ama daha kötü durumda olan vatandaşlar uygun kurbanlığı bulmakta zorlanıyor" diye konuştu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler