YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Krizde iflas etme noktasına gelen İzlanda E-BAY'de
Krizde iflas etme noktasına gelen İzlanda E-BAY'de
Krizde iflas etme noktasına gelen İzlanda E-BAY'de
10 Ekim 2008 / 19:04 Güncelleme: 10 Ekim 2008 / 00:00

MALİ KRİZLE SARSILAN DÜNYA PİYASALARI TOPARLANAMIYOR... ABD, AVRUPA VE ASYA BORSALARI KESKİN DÜŞÜŞLER YAŞIYOR... KRİZDE İFLAS ETME NOKTASINA GELEN İZLANDA İSE, E-BAY'DE SATIŞA ÇIKARILDI!


NEW YORK BORSASINDA DOW JONES ENDEKSİ 1.62 DÜŞÜŞLE AÇILDIKTAN SONRA, 663 PUAN DÜŞEREK 7 BİN 915 PUANA GERİLEDİ. NASDAQ BİLEŞİK ENDEKSİ DE YÜZDE 5'TEN FAZLA DEĞER KAYBETTİ. AVRUPA BORSALARINDA KAYIPLAR ORTALAMA YÜZDE 10 OLURKEN, İMKB'DE HİSSE SENETLERİNİN DEĞER KAYBI YÜZDE 7.7'Yİ BULDU. ASYA'DA İSE TOKYO VE HONG KONG BORSALARI, YÜZDE 9'U GEÇEN DÜŞÜŞLER GÖRDÜ. LATİN AMERİKA ÜLKELERİNDE DURUM FARKLI DEĞİLDİ...


RUSYA, UKRAYNA, BREZİLYA VE AVUSTURYA BORSALARINDAKİ KESKİN DÜŞÜŞLER NEDENİYLE, İŞLEMLER DURDURULDU.  ÖTE YANDAN, KÜRESEL MALİ KRİZDEN PAYINI ALAN İZLANDA, DÜNYANIN EN BÜYÜK ELEKTRONİK TİCARET ŞİRKETİ EBAY'DE SATIŞA ÇIKARILDI. EN YÜKSEK FİYATI VERECEK KİŞİNİN ÜLKEYİ BİZZAT TESLİM ALMASI KOŞULUYLA SATIŞA ÇIKARILAN İZLANDA İÇİN VERİLEN EN YÜKSEK FİYAT 10 MİLYON POUNDA ULAŞTI. ÖTE YANDAN, AMERİKAN BORSALARININ DEĞER KAYBININ SÜRDÜĞÜ YEDİNCİ GÜNDE, BANKALARARASI PİYASADA DOLAR BİN 442 YTL’YE ÇIKTI. BU ARADA, MALİ KRİZ, PETROL PİYASALARINI DA VURDU... OPEC'İN FİYAT İNDİRİMİNE GİDECEĞİNİ AÇIKLAMASININ ARDINDAN, HAM PETROLÜN VARİLİ 77 DOLARA KADAR İNDİ.


İLGİLİ HABERLER:


FED faiz oranını yüzde 1,5'e indirdi:


Karar, borsalara olumlu yansırken, dolar değer kaybetmeye başladıBorsa ALLAK BULLAK; dolar TAVAN yaptı! 


Tokya ve Asya'daki borsalar önemli oranda düştü


 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler