YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kredi kullananlar dikkat!
Kredi kullananlar dikkat!
12 Aralık 2013 13:29
Almanya'da yüksek eyalet mahkemeleri geçtiğimiz aylarda, bankaların kredi müşterilerinden 'işlem ücreti' adı altında aldıkları paraların haksız olduğuna karar vermişti.

Kölnlü avukat Oğuz Sarıkaya, yüksek mahkemenin aldığı bu kararın geçmişte işlem ücreti ödeyenleri de kapsadığını belirterek, bu tür durumda olanların bankalarına müracaat edip ödedikleri işlem ücretini geri talep edebileceğini hatırlattı.

Avukat Sarıkaya bankaların kendiliğinden size bu parayı iade etmeyeceğini, sizin bu parayı talep etmeniz gerektiğini belirterek “Bankaların yapmış oldukları kredi sözleşmelerinde normal faizin yanı sıra alınan Bearbeitüngsgebühr adıyla bir de işlem ücreti vardı. Bu kesilen ücretle ilgili yüksek mahkeme geçtiğimiz günlerde bir karar verdi. Bu kararın ardından özellikle basında çıkan haberlerden sonra haksız işlem ücreti ödeyenler ödedikleri bu işlem ücretini geri talep etmeye başladılar. Özellikle büyük bankalar bu geri ödemeleri sorunsuz olarak yapıyorlar. Vatandaşlar bazı kredilerde kendilerinden alınan bu paraları bankalardan geri talep edebilirler” şeklinde konuştu.

Sarıkaya ayrıca kredi sözleşmesi yaparken imza atmadan önce sözleşmedeki küçük yazıların mutlaka dikkatle okunmasını da tavsiye etti.

 

DHA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler