YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kredi kartları bu tarihte tarih olacak!
Kredi kartları bu tarihte tarih olacak!
13 Kasım 2015 11:08
BBVA’nın Ödeme Sistemleri Başkanı Mehmet Sezgin 2018’de kredi kartlarının tamamen ortadan kalkacağını söyledi.

BBVA’nın Ödeme Sistemleri Başkanı Mehmet Sezgin, temassız ödeme noktalarının gelişmesi ve kredi kartlarının cep telefonlarına uygulama olarak yüklenmesi ile 2018’de kredi kartlarının tamamen ortadan kalkacağını söyledi

Garanti Bankası’nın sahibi İspanyol BBVA’nın global ödeme sistemlerinden sorumlu başkanı olan Mehmet Sezgin, özellikle temassız ödeme noktalarının gelişmesi ve kredi kartlarının da cep telefonlarına bir uygulama olarak girmesi sonucunda plastik kartlara olan ihtiyacın 2018’de ortadan kalkacağını söyledi.

Ancak Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü ve Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Onur Genç, plastik kartın ortadan kalkacak olmasına rağmen kart kullanıcıların ortalama kişi başına taksit maliyetinin 50 lira olduğunu ve bonus ile diğer harcamalar da dikkate alındığında alınan ücretin ortadan kalkamayacağını belirtti.

"KARTTAN KÂR ETMİYORUZ"

Genç, müşterilerine taksit imkânı olmayan kartları ücretsiz sunduklarını ancak taksit özelliği olmayan kartların ilgi görmediğini ifade etti. Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil ise son dönemde getirilen düzenlemelerin de etkisiyle kârlılığı tartışılan bu alanda, ölçek konusunun önemli olduğunu ve kâra olumlu yansıdığını söyledi. Erbil, “Ölçek bu işteki en önemli değişken. Ne kadar büyükseniz o kadar kârlı olma veya kârlılığa yakın olma şansınız artıyor. Bu da müşteri memnuniyetini, bağlılığını artıracak ve ölçeğimizi destekleyecektir diye bekliyoruz” dedi.

 

HABERTÜRK

2018'e kadar tefeci bankalar kalmaz inşallah.
 // ali tek
islam coğrafyalarının refah, bilinç ve eğitim seviyesi artarsa vatandaşın iligini sömüren bu tefeci düzeni faizle beraber tarihe gömülür. faiz sistemi emeksiz paraya takla attırma ve katlama sistemidir. para arttıkça getirisi artar. peki bu getiri nerden geliyor? tabiki diğer paraya ihtiyacı olandan. bu sömürü sarmalı fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapıyor. Toplumun temellerini çökerten bu faiz(tefe) sistemini islam bu yüzden yasaklıyor....
13 Kasım 2015 13:36
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler