YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kredi kartı yeni düzenleme 2015 Kredi kartı yeni taksit düzenleme
Kredi kartı yeni düzenleme 2015 Kredi kartı yeni taksit düzenleme
29 Ekim 2015 07:17
Kredi kartı kullanıcılarını yakından ilgilendiren bu haber; Kredi kartında bu yıl yapılan düzenlemelerin ayrıntılarını belirtiyor. 2015 Kredi kartı yeni düzenlemesi ile kredi kartlarında taksit sayısı ve bazı değişiklikler yapıldı.

Kredi Kartı 2015 düzenlemesi ile kredi kartlarında değişiklikler yapıldı. Kredi kartlarında ne gibi değişiklikler yapıldı?  . 2015 Kredi kartı yeni düzenlemesi ile kredi kartlarında taksit sayısı ve bazı değişiklikler yapıldı. Kredi kartı taksit düzenlemesi hakkında tüm bilgiler haberimizde.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "Kredi kartına taksit sınırlamasının gevşetilmesi konusu Finansal İstikrar Komitesi'nde görüşüldü" dedi

Akben, eğitim, mobilya ve beyaz eşyada kredi kartı ile yapılan harcamalarda taksit sayısının 9'dan 12 aya çıkarılmasının ve eğitim tarafında verilen kredilerin taksit süresinin sınırsız olmasının planlandığını belirtti.

Akben, Ayrıca, "(Katılım bankacılığı) Halkbank tamamı kamuya ait bir banka kurmak için çalışmalarını oluşturacak, ona göre bize tekrar başvuracak" dedi.

Bankacılık sektörü karında geçen yıllara göre kıyaslandığında hafif bir düşüş olduğunu belirten Akben, "İstikrarın ve konjonktürün tekrar normale dönmesiyle birlikte karların daha iyi seviyelere geleceğine inanıyoruz" şeklnde konuştu.

Akben, "Bank of China'nın lisans başvurusunun bu yıl içerisinde olması muhtemel" dedi.

 

 

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler