YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kredi kartı sahiplerine uyarı
Kredi kartı sahiplerine uyarı
03 Kasım 2010 14:17
Türkiye Bankalar Birliği'nden kredi kartı sahiplerine önemli bir uyarı geldi...

Türkiye Bankalar Birliği, kredi kartı müşterilerine yönelik sahte internet adresleri açıldığını belirterek, "Birlik ve bankalarla bir ilgisi olmayan sitelere girilmemeli, talep edilen bilgiler de kesinlikle doldurulmamalıdır. " uyarısında bulundu.

Konuyla ilgili Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Son günlerde adımız kullanılarak banka müşterilerinin kredi kartı borçlarını öğrenebileceklerini iddia eden sahte internet siteleri açılmaktadır. Kredi kartı sahiplerini dolandırmayı amaçlayan bu tür siteler ile birliğimizin ve bankaların bir ilgisi bulunmamaktadır. Söz konusu sahte internet sitelerine yönelik gerekli hukuki girişimlerde bulunulmaktadır. Bu konuda 29 Eylül 2010 tarihinde bir kamuoyu duyurusu yapılmıştır. İyi niyetli olmayan girişimlerin devam etmesi nedeniyle kamuoyuna bir kez daha bilgi verilmesi gerekli görülmüştür.

Kredi kartı sahiplerinin borçları da dahil olmak üzere bilgi alabilecekleri tek yer kredi kartını aldıkları kuruluşlardır. Bunun haricinde başka bir yerden kart borcunu öğrenmek mümkün değildir. Kredi kartı bilgilerinin ve kişisel bilgilerin elde edilmesine yönelik olarak açılan bu tür internet sitelerine girilmemesi ve talep edilen bilgilerin doldurulmaması olası dolandırıcılık eylemlerine maruz kalınmaması açısından büyük önem arz etmektedir. " (CİHAN)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler