YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kömür yardımları başlıyor
Kömür yardımları başlıyor
25 Ekim 2011 09:26
Fakir ailelere kömür yardımı başlıyor...

Fakir ailelere kömür yardımı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Hazine Müsteşarlığının görüşleri çerçevesinde en geç bir ay içerisinde belirlenecek.

Fakir Alilere Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Bakanlar Kurulu Kararında değişikliğe gidildi. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, ''organizasyon'' başlıklı 3. maddede yer alan ''Çevre ve Orman Bakanlığı'', ''Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'' olarak değiştirildi.

Yeniden düzenlenen ''görev zararı'' başlıklı 5. maddeye göre de, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlükleri tarafından CIF (mal bedeli, sigorta, navlun) satış esaslarına göre valiliklere teslim edilecek kömüre ilişkin bedeller görev zararı sayılacak ve 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde kuruluşlara ödenecek.

Karara eklenen ''uygulama'' başlıklı yeni maddeye göre, kararın uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Hazine Müsteşarlığının görüşleri çerçevesinde en geç bir ay içerisinde belirlenecek. (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler