YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koç'u Sabancıyı geride bıraktı! Türkiye'nin en büyüğü artık o!
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturmalar kapsamında TMSF'ye devredilen şirket sayısı 200'e ulaştı. Fon, bünyesindeki şirket sayısıyla Koç ve Sabancı gibi Türkiye'nin dev holdinglerini geride bırakıyor.
Koç'u Sabancıyı geride bıraktı! Türkiye'nin en büyüğü artık o!
28 Eylül 2016 / 12:49 Güncelleme: 28 Eylül 2016 / 12:54

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) "himmet" adı altında finansal destek sağladıkları iddiasıyla bazı iş adamlarının da aralarında bulunduğu şüphelilere yönelik yürütülen soruşturma devam ederken, sahipleri ya da yöneticileri gözaltına alınıp tutuklanan bazı şirketlerin, ilgili mahkemelerin kararı doğrultusunda bu ayın başından itibaren TMSF'ye devredilmesine başlandı.

Fon'a ilk devredilen şirket Kayserili Boydak Holding oldu. Koza İpek Holding, Boydak Holding ve Dumankaya ailesine bağlı şirketler başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında çok sayıda şirket TMSF'ye devredildi.

26 Eylül 2016 itibarıyla TMSF'ye devredilen şirket sayısı 200'e ulaştı. Fon, bünyesindeki şirket sayısıyla Koç ve Sabancı gibi Türkiye'nin dev holdinglerini geride bırakıyor.

İYİ OLAN SATILACAK, KÖTÜ OLAN TASFİYE EDİLECEK

TMSF, devredilen şirketlerden faaliyette olan ve bilançosu iyi şirketleri satmayı, faaliyette olmayan ya da bilançosu kötü olan şirketleri ise tasfiye etmeyi planlıyor.

Satılan şirketlerden elde edilecek gelir, şirket sahibi ya da yöneticisi hakkında açılan dava sonuçlanıncaya kadar Fon bünyesindeki bir hesapta muhafaza edilecek. 

GÖRÜYORSUNUZ YA DOSTLAR ➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
fetoMaması ve efsunlaması ile beslenen köpekBebekleri ne çabuk büyüyor. palazlanır ve dünyâ'ya meydan okuyor!!!...
28 Eylül 2016 Çarşamba 14:09
Peki, bunlara sıra ne zaman gelecek
 // Rasim DUMAN
Siyonist masonik Bilderberg toplantılarına TÜRKİYE'den tek temsilci, KOÇ'lardan biri olur her zaman. Her Bilderberg toplantısından sonra, dünyanın ve TÜRKİYE'nin nasıl " karıştırıldığına" dikkatlerinizi çekmek isterim. Burada tâfsili çok uzun sürer. Sâdece 2013 Gezi hâdiselerinde, o vandallara KOÇ grubunun nasıl sahip çıktığını hatırlayın lütfen. 15/16 Temmuz Darbesi'nin aleyhinde de tek kelâm ettiklerini duymadık, gözümüzden kaçmıyor, "not alıyoruz"...!...
28 Eylül 2016 Çarşamba 13:21
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler