YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KEY'in kaderi depoya bağlı
Suat Kılıç: KEY ödemeleri depodan çıkacak sonuca bağlı
KEY'in kaderi depoya bağlı
16 Ağustos 2010 / 20:50 Güncelleme: 16 Ağustos 2010 / 20:50

AK Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, para dengesinin sağlanması halinde emekliye zam yapılacağını ifade ederek, KEY ödemelerini bankaların su basmış depolarında aradıklarını söyledi. 
 

Yeni Anayasa Değişikliği'ne 'evet' çalışmalarını sürdüren Suat Kılıç, İstiklal Caddesi'nde vatandaşları ve halkı ziyaret ederek, karanfil verdi. 'Evet', tercihinin yapılmasını isteyen Kılıç,  ülkenin geleceği için herkesin elini vicdanına koyarak hareket etmesi gerektiğini ifade etti. 
 

Vatandaşların çeşitli sorularıyla karşılayan Kılıç, bir vatandaşın "Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerimiz ne olacak?" sorusuna, "Senin hesabı bulamamışlardır" diyerek espri yaptı. Kılıç, KEY ödemeleriyle ilgili şu açıklamayı yaptı: "Hesapları öyle karıştırdılar ki, bizden öncekiler, vatandaşlardan kestiklerini bile hesabını doğru tutamadılar. Emlak, Vakıf, Ziraat Bankalarının su içinde depolarından KEY yardımının kesintilerinin hesaplarını arıyoruz. 4 milyar TL ödedik, 2 milyar TL'yi de ödeyeceğiz. Ancak, hesapları bulunca, biz de sorun yok, hesaplar ortada yok" dedi.  
 

Emeklinin zam talebiyle de karşılayan Kılıç, "Emekliye zam yaptık. Fırsatını bulunca bir daha yaparız. Hükümetimiz parayı bulduktan sonra, duble yol, hastane yapıyor, emekliye, memura veriyor. Ne kazanırsak, size vereceğiz. Bize kul hakkı yemek nasip olmadı. IMF'den, Dünya Bankası'ndan alıp, borçlanıp size vermiyoruz. Kendimiz kazanıp kendimiz veriyoruz" diye konuştu. 
 

12 Eylül'de 'evet' tercihinin halkın gönlünde yatan tercih olduğunu ifade eden Kılıç, kapı kapı dolaşıp 'evet'i halka anlatacaklarını dile getirdi. İHA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler