YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KEY'de hak sahipleri dikkat
Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleri için yayımlanan 5. listede de isimleri bulunmayan memurlar, dava açmaya hazırlanıyor...
KEY'de hak sahipleri dikkat
25 Nisan 2011 / 07:37 Güncelleme: 25 Nisan 2011 / 07:38

Türk Sağlık-Sen, KEY ödemesi alamayan memurlardan gelen başvurular nedeniyle idare mahkemelerine sunulmak üzere örnek dava dilekçesi hazırladı. Dava dilekçesinde, ilgili yasada, kurumların, söz konusu ödeme tutarlarının ilgili bankaya yatırıldığına ilişkin dekontların mutabakatını yapmak ve dekontları gerektiğinde ibraz etmek üzere muhafaza etmekle yükümlü tutulduğu belirtildi.

Mağdur sayısı fazla

Hak sahiplerine ilişkin listelerin bildirilmemesi, mükerrer veya yanlış bildirilmesi halinde hak sahiplerine karşı sorumluluğun ilgili kurum veya kuruluşlara ait olduğunun açık biçimde belirlendiği vurgulanan dilekçede, idareler tarafından Konut Edindirme Yardımı tahsil ve tahakkuk edilmesine karşın idarenin diğer yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle geri ödemenin yapılamadığına yer verildi. Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KEY ödemeleri konusunda bazı memurların mağdur olduklarını söyledi. Kahveci, "KEY ödemeleri ile ilgili listeler yayınlanıyor ama kesinti yapıldığı halde KEY ödemesini alamayan memurlarımız hala var. Son liste 28 Şubat'ta yayınlandığı için listede adı olmayan memurlar 29 Nisana kadar dava açabilir" dedi. (Bugün)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler