YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KEY mağdurlarına müjde
Binlerce kişiyi sevindirecek bir karar
KEY mağdurlarına müjde
12 Mayıs 2010 / 14:28 Güncelleme: 12 Mayıs 2010 / 14:52

Ankara'da mahkeme, KEY kesintisi yapılan ama listede olmayan memurun isminin eklenmesine ve parasının ödenmesine karar verdi. Kararla listede ismi olmayan hak sahipleri KEY alabilecek.

Ankara 14. İdare Mahkemesi, açıklanan Konut Edindirme Yardımı (KEY) listelerinde ismini göremeyen binlerce kişiyi sevindirecek bir karara imza attı.

Mahkeme, kendisinden KEY kesintisi yapılmasına rağmen Resmi Gazete'de yayımlanan listeye giremeyen memurun başvurusunu haklı bularak, isminin listeye eklenmesine hükmetti. Jandarma Genel Komutanlığı'ndan (JGK) emekli olan davacı, isminin Resmi Gazete'de yayımlanan KEY listesinde olmaması nedeniyle, görevli olduğu 1987-1995 yılları arasında kendisinden kesilen KEY tutarlarının ödenmesi istemiyle mahkemeye başvurdu.

Mahkeme de, JGK'nın sorumlu kurum olduğuna karar verdi. Kararda, davacıya bugüne kadar herhangi bir ücret ödenmediğinin altı çizildi. Mahkeme, emekli memura hak sahibi olduğu miktarın ödenmesi ve sonraki KEY listesinde isminin çıkması halinde mükerrer ödemenin önüne geçilebilmesi için kararın bir örneğinin JGK tarafından Emlak Bankası ve Emlak GYO'ya bildirilmesi gerektiğine karar verdi.(Ekotrent)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler