YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp-kaçak bedeli yasal hale geliyor
Kayıp-kaçak bedeli yasal hale geliyor
01 Mayıs 2016 03:52
Kayıp-kaçak bedellerinin faturalarda kalıcı hale getirilmesi komisyonda kabul edildi.

Başta kömür olmak üzere yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik üretiminde teşvik edilmesi, nükleer santral projesinde uygulamada karşılaşılan sorunların giderilmesi, kayıp-kaçak bedellerinin faturalarda kalıcı hale getirilmesi ve doğalgaz ithalatçısı şirketlerin yüzde 10 olan depolama yükümlülüğünün yüzde 20'ye yükseltilmesine ilişkin düzenlemeleri içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi komisyonunda kabul edildi.

Kayıpkaçak maddesi tasarıdan çıkarıldı

Dünya'nın haberine göre, teklifte geçici maddeyle düzenlenen, dağıtım, sayaç okuma, perakende satış hizmeti, iletim ve kayıp-kaçak bedelleri ile ilgili olarak mahkeme ve tüketici hakem heyeti kararı doğrultusunda dağıtım şirketleri ya da tedarikçi tarafından yapılan iadeler ve mahkeme kararında yer alan giderlerin dağıtım tarifeleri yoluyla karşılanmasına ilişkin hüküm tasarıdan çıkarıldı.

Böylece mahkeme kararı ile yapılacak iadeler faturalara yansımayacak. Teklifle, kayıp-kaçak bedeli kanuna giriyor ve 'Dağıtım Tarifeleri' başlığında “Kurulca belirlenen hedef oranlarını geçmemek kaydı ile teknik olmayan kayıplara ilişkin maliyetler dağıtım tarifelerinde yer alır ve tüketicilere yansıtılır” ibaresi ile kalıcı hale geliyor.

 

haydaaa...
 // halil
is mi simdi bu. yani istedigin oranda bedeli insanlara odettiririm oluyor bunun turkcesi. batidakilerden bu paranin cikmasi yerine gidin dogudakilerden alin. odemeye mecbur muyuz baskasinin kullandigi da parasino odemedigi bir seyin bedelini. boyle uygulamalar anca bizde olur......
01 Mayıs 2016 10:10
 // adl
Yeter artık hırsızların caldiklarini bana odetemezsiniz hak diyorsunuz benimki hak değilmi lütfen buna acil bir çözüm bulun şikayet ediyoruz kimliksiz kabul etmiyorlar bizde şikayette n vaz geçiyoruz bunlar dikkate alınsın lutfen...
01 Mayıs 2016 06:14
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler