YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaşımız gözümüz için gelmedi
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'ye gelen doğrudan yatırımla ilgili, 'Bu yatırımlar bizim kaşımız gözümüz için gelmedi.' dedi.
Kaşımız gözümüz için gelmedi
30 Mayıs 2012 / 13:00 Güncelleme: 30 Mayıs 2012 / 13:08

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, son 8 yılda Türkiye'ye gelen doğrudan yatırım tutarının 110,5 milyar dolar olduğunu belirterek, ''Bu yatırımlar bizim kaşımız gözümüz için gelmedi. Gerçi kaşımız gözümüz de fena değil ama bunlar Türkiye'nin jeopolitiğine, serbest iş yapabilme ortamına ve güvenine geldi'' dedi.

Bakan Çağlayan ile Kosova Başbakan Yardımcısı ve Sanayi, Ticaret Bakanı Mimoza Kusari Lila, Türkiye Cumhuriyeti ile Kosova Cumhuriyeti arasında Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması'nı imzaladı.

Anlaşmanın imzalanmasından önce soruları yanıtlayan Çağlayan, 1923-2003 yılları arasında Türkiye'ye giren doğrudan yatırım girişinin 14,5 milyar dolar olduğunu, ancak 2003 yılından sonra hükümetlerinin izlemiş olduğu politikalar sayesinde son 8 yılda ülkeye 110,5 milyar doğrudan yatırım geldiğini kaydetti.

Bakan Çağlayan, ''Bu yatırımlar bizim kaşımız gözümüz için gelmedi. Gerçi kaşımız gözümüz de fena değil ama bunlar Türkiye'nin jeopolitiğine, serbest iş yapabilme ortamına ve güvenine geldi'' diye konuştu.  AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler