YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamuya personel alınacak
Kamuya personel alınacak
26 Mart 2010 10:31
ASKİ Genel Müdürlüğü'ne 6 müfettiş yardımcısı, Kara Kuvvetleri'ne de uzman erbaş alınacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı, sınavla 6 müfettiş yardımcısı alacak.

Yazılı sınav, 02 Mayıs 2010 Pazar günü Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilecek.

ASKİ'nin müfettiş yardımcısı alımına ilişkin duyurusu, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

Duyuruya göre sınava, ÖSYM tarafından 27-28 Haziran 2009 veya 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (A) grubunda, (KPSSP 65) bölümünden 70 ve daha yukarı puan almış adaylar katılabilecek. (Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların sayısının 120 kişiden fazla olması halinde, puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilk 120 aday giriş sınavına alınacak. 120'nci aday ile eşit puan alan tüm adaylar sınava çağrılacak)

Adaylarda üniversitelerin İktisat, Hukuk, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya eşitliği/denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık lisans eğitimi veren yurt içi veya yurt dışındaki fakülte ve yüksek okullardan birini bitirmiş olmaları şartı aranacak.

Ayrıca üçüncü defa genel müdürlük müfettiş yardımcılığı giriş sınavına katılmamış olmakta adaylarda aranan şartlar arasında.

BAŞVURULAR

Başvurular, 16 Nisan 2010 Cuma günü mesai saati bitimine kadar, Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığına yapılacak.

ASKİ Genel Müdürlüğü müfettiş yardımcılığı giriş sınavı başvuru belgesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığından veya internet aracılığı ile ''www.aski.gov.tr'' adresinden temin edilebilecek.

Sınava girebilecekler, 19 Nisan 2010 tarihinde internet üzerinden ''www.aski.gov.tr'' adresinde ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında ilan edilecek.

SINAV

Yazılı sınav 02 Mayıs 2010 pazar günü Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilecek.

Buna göre yazılı sınavı kazananlar, internet üzerinde ''www.aski.gov.tr'' ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğünde ilan edilecek. Ayrıca adaylara tebligat yapılarak sözlü sınava davet edilecekler.

Bu arada müfettiş yardımcılığı giriş sınavı notları ve sınav sonuçları, sınav kurulu tarafından sözlü sınav bitim tarihinden itibaren en geç 10 iş günü içinde internet üzerinden ''www.aski.gov.tr'' ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğünde ilan edilecek.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA UZMAN ERBAŞ ALINACAK

Bu arada Kara Kuvvetleri Komutanlığı, çeşitli sınıflardaki ihtiyacını karşılamak maksadıyla uzman erbaş alacak.

Alımlar en az lise ve dengi mezunu, halen askerlik hizmetini yapmakta olan veya başvuru tarihi itibariyle terhisinden 3 yıl geçmemiş ve başvuru koşullarını sağlayan adaylar arasında yapılacak.

Yazılı sınav 2 Mayıs 2010 tarihinde, ikinci seçim aşaması sınavları ise 12 Mayıs ve 28 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Başvurular internet üzerinden yapılacak.

Müracaat ve tercihlerin nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgilere, www.kkk.tsk.tr internet adresinden ulaşılabilecek.

Adaylar başvurularını, 19 Nisan 2010 tarihine kadar yapabilecekler.

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler