YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamuya personel alımı azalıyor
Kamuya personel alımı azalıyor
21 Kasım 2014 19:30
Öğretmen ve polis adaylarına iyi, diğer memur adaylarına kötü haber geldi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2015 yılında kamuya personel alımında kısıtlamaya gidileceğini belirterek alınacak 70 bin kişinin öğretmen ve polislerden oluşacağını söyledi

Maliye Bakanı Şimşek, CNNTürk'te yaptığı açıklamalarda, Merkez Bankası'nın faiz kararı, işsizlikte dengenin nasıl kurulacağı ve vergi oranlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Önümüzdeki yıl vergi oranlarında bir artış ya da yeni bir vergi öngörmediklerini söyleyen Bakan Şimşek, önümüzdeki dönemin en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğunu belirtererk, şunları söyledi: İşsizlik çift hane yeni gelenler nedeniyle. İş aramıyorum deyince işsiz sayılmıyorsunuz. İş aramaya başlayanların sayısında bir patlama var. eğitim seferberliği işgücüne katılım isteğini artırdı.Derdimiz istidamı artırmak. İşsizlerin sorumluluğu bizde. Onlar için de reform yapmamız lazım.

Bazı kurumlara personel alınmayacağını kaydeden Şimşek, "2015 yılında kamuya 74 bin personel alınacak. Bunların 30 bini polis, doktor vs. Geriye 40 bin kadro kalıyor, bunlarında büyük bölümünü öğretmen ve sağlıkçılar oluşturacak. Geriye çok fazla kadro kalmıyor bu nedenle belki bazı kurumlara hiç personel alınmayacak" diye konuştu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler