YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kampanyaya rekor başvuru
TOKİ, tapusunu hemen almak isteyen vatandaşlara yönelik düzenlediği, ''borcunu erken kapat, tapunu hemen al'' kampanyası büyük ilgi gördü...
Kampanyaya rekor başvuru
20 Nisan 2010 / 12:47 Güncelleme: 20 Nisan 2010 / 13:23

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), tapusunu hemen almak isteyen vatandaşlara yönelik düzenlediği, ''borcunu erken kapat, tapunu hemen al'' kampanyası büyük ilgi gördü.

Kampanyadan yararlanmak için 7 bin 864 kişi başvururken, TOKİ'nin kasasına 307 milyon lira girdi.

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, 22 Mart'ta başlayan erken ödemede indirim kampanyasına başvurular dün sona erdi. Kampanya kapsamında, TOKİ'den ev ya da işyeri alanların borçlarında, erken ödeme halinde, peşin ödemelerde yüzde 20, üç taksitli ödemelerde ise yüzde 17 indirim yapıldı.

İdare kampanyadan 200 milyon lira gelir beklerken, başvuru öngörülenin üzerinde gerçekleşti. TOKİ tarafından 22 Mart-19 Nisan günleri arasında düzenlenen indirim kampanyasından yararlanmak için 7 bin 864 konut ve işyeri alıcısı başvururken, TOKİ, 307 milyon 25 bin lira gelir elde etti.

Açıklamada, TOKİ'nin geçen yıl düzenlediği erken ödeme kampanyasına göre katılımın yüzde 127 arttığı belirtildi.

Kampanya, TOKİ tarafından inşa ettirilen ve 2008 yılı sonuna kadar satışları gerçekleştirilmiş (vadesi 12 aydan daha az kalan konut ve işyerleri hariç) konut ve işyerlerinin borç bakiyelerinin kapatılmasının sağlanması amacıyla düzenlenmişti.

TOKİ'nin, 2008 yılı sonuna kadar sattığı yaklaşık 133 bin konut ve işyeri nedeniyle, hak sahiplerinden 5,8 milyar lira civarında alacağı bulunuyor. İdare, nakit ihtiyacını gidermek amacıyla, zaman zaman erken ödeme indirimi yaparak, 10-15 yılda tahsil edebileceği bu tutarların bir bölümünü, daha kısa sürede toplamış oluyor.

A.A.

tokinin borcunu erken öde tapunu erken al kampanyası
 // umut kaya
toplu konut idaresinin böyle faydalı ve vatandaşı mutlu eden bir projeye imza atması şahsım adına büyük ve önemli bir gelişmedir.nitekim bu kampanya sayesinde birçok vatandaşımız tapularını alma konusunda bir nebze olsun rahat bi nefes alacaktır.yapmış olduğunuz bu kampanyadan dolayı sizi kutluyor vatandaşımızı düşündüğünüz için gönülden teşekkür ediyorum...
21 Nisan 2010 00:41
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler