YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzin çıktı: Bir banka daha Türkiye'ye geliyor!
İzin çıktı: Bir banka daha Türkiye'ye geliyor!
30 Aralık 2014 19:10
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK), merkezi Azerbaycan'da bulunan Pasha Bank'a, Taib Bank'ın çoğunluk hissesini satın alarak Türk bankacılık pazarına girmesi için izin verdiği bildirildi.

Pasha Bank ile Aksoy Holding'den yapılan ortak açıklamaya göre, Pasha  Bank Yönetim Kurulu, özellikle Azerbaycan, Türkiye ve Gürcistan arasında artan  ekonomik faaliyetlerden dolayı müşterilerinin ihtiyaçlarına daha kolay cevap  verebilmek için Türk bankacılık piyasasına girmeye karar verdi. 

Taib Bank'ın çoğunluk hisselerinin satın alınması yoluyla Aksoy  Holding ile ortaklık yapma kararı alan Pasha Bank'ın üst düzey yöneticisi Farid  Akhundov, şunları kaydetti: 

"Aksoy Holding ile bu ortaklığa girme konusunda çok heyecan duyuyor ve  Türk şirketleri ile yakın çalışabileceğimiz için sabırsızlanıyoruz. Türk  piyasasının Azerbaycan, Gürcistan ve bölgedeki diğer ülkelerde yatırım fırsatları  arayan küçük ve orta ölçekli girişimciler için büyük potansiyel arz ettiğini  düşünüyoruz. Aynı şekilde yerel projelerin potansiyelinden faydalanmak isteyen  Azeri yatırımlarının da Türkiye'ye getirilmesine aracılık etmek istiyoruz." 

Aksoy Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Batu Aksoy da  ortaklığın Türkiye'de ve bölgede büyümek isteyen işletmeler için başarılı bir  bankacılık platformu sunacağını ifade etti.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler