YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İTO ile Gazze Ticaret Odası arasında işbirliği
İTO ile Gazze Ticaret Odası arasında işbirliği
31 Ağustos 2014 03:46
İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile Gazze Ticaret Odası arasında işbirliği anlaşması imzalandığı bildirildi.

Gazze Ticaret Odası Halkla İlişkiler ve Basın Sözcüsü Mahir et-Tabba', AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dışilişkiler Kurulu Başkanvekili Cihad Besiysu'nun İTO'ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Başkan İbrahim Çağlar ile iki ticaret odası arasında "işbirliği" anlaşması imzaladıklarını belirtti.

Tabba', yapılan anlaşmayla, iki ticaret odası arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi, ekonomik tecrübelerin ve bilgi birikiminin paylaşılması ve iki ülke arasında yatırım olanaklarını arttıracak ticari heyet değişimleri yapılmasının hedeflediğini ifade etti.

 İTO Başkanı Çağlar'ın, İsrail saldırılarının sebep olduğu yıkımı yakından müşahade etmek için Gazze Ticaret Odasına en kısa zamanda iadeyi ziyarette bulunacağını söylediğini kaydeden Tabba', İTO'nun bir yönetim kurulu toplantısını da Gazze'de gerçekleştireceğini dile getirdi.

Tabba', açıklamasında ayrıca Türkiye'nin en büyük ticaret odalarından olan İTO ile böyle bir anlaşma yapmış olmanın kendileri için tarihi bir başarı olduğunu vurguladı.

 

AA

Etiketler: , , ,
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler