YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstihdamda hedef 800 bin
İstihdamda hedef 800 bin
27 Ağustos 2016 23:27
Terör örgütlerine karşı ekonomideki istikrarı korumak için istihdamda gaza basıldı. Bölgelerindeki yatırımların tamamlanması ile beraber yaklaşık 800 bin yeni istihdam hedefleniyor.

Türkiye, teröre karşı ekonomik istikrarı korumak için dört koldan harekete geçerken, insan kaynakları da yeniden yapılandırılıyor.

Türkiye İş Kurumu ilk 7 ayda 600 bin kişiyi işe yerleştirirken, eğitim programları güncelleniyor. Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre her iki gruptakilere iş kapısı açan işletmelere de finans desteği verilecek. İş arayan üniversite mezunlarına da projeler sunuluyor.

800 BİN YENİ İSTİHDAM

FETÖ örgütüyle ilişkisi olan 80 bin personel görevden uzaklaştırılırken bu kadrolara da atama yapmak için çalışmalar hızlandı.

Bu yıl firmalardan açık iş talebinin yağdığı İŞKUR yılın ilk 7 ayında yaklaşık 600 bin kişiyi işe yerleştirdi. Organize endüstri sanayi bölgeleri ve organize sanayi bölgelerindeki yatırımların tamamlanması ile beraber yaklaşık 800 bin yeni istihdam hedefleniyor.

Böylece bir yıllık sürede 1.4 milyon gence iş verilecek. Öte yandan toplum yararına programların kapsamı da genişletiliyor. Buna göre hedef kitle istihdamda kaldığı süre uzadıkça artan oranlı teşvik verilecek.

Öte yandan iç piyasada üretimi, yatırımı ve istihdamı hareketlendirmek için teşvikler seferber ediliyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler