YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte uzman görüşleri...
İşte uzman görüşleri...
İşte uzman görüşleri...
01 Nisan 2008 / 16:22 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Ak Parti'ye kapatma davası ve davanın dışarıdaki yankıları ekonomiyi de etkiledi. İstanbul serbest piyasada dolar bu sabah 1,3300 YTL'den işlem görmeye başladı. Peki gidişat nereye doğru? Dolar ne olacak? İşte uzman görüşleri:


DOLARA TALEP ARTAR


Anadolu Yatırım Teknik Stratejisti Halil Reçber: Reçber dolarda 1.35'in hedef seviyesi olduğunu belirterek, "Önümüzdeki 2-3 günde 1.30-1.36 bandını görebiliriz." dedi. Önümüzdeki dönemde dolara olan talebin artacağını düşündüğünü kaydeden Reçber, kurların yılsonuna kadar olan dönemde 1.45 YTL seviyelerine kadar tırmanabileceğini öngördü.


MERKEZ BANKASI MÜDAHALE ETMEZ


Oyakbank döviz masası yetkilisi Behram Camuşçuoğlu: Çavuşoğlu yurtdışından gelen alımları karşılayacak satışlar kalmadığını ve yerli satışlarının çok azaldığını belirtti. Camuşçuoğlu, Merkez Bankası'nın piyasaya doğrudan müdahalesinin beklemediğini, ancak döviz alım ihalelerini durdurabileceğini kaydetti.


SATIŞ KAÇINILMAZ


Toronto Dominio Bank işlemcisi Süha Yaygın: Cnbc-e'ye yaptığı açıklamada, piyasalarda kapatılma davasından çok önce başlayan bir gerilim olduğunu belirterek, yaşananların dava ile çok ilgisi olmadığını söyledi. Yaygın, "Cari açığınız bu kadar yüksekse bu kadar satış da kaçınılmaz"

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler