YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte en beğenilen markalar...
İşte en beğenilen markalar...
13 Ekim 2011 11:33
"AVM'lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Markalar" araştırmasının sonuçları açıklandı.

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) ve GFK Türkiye işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ''AVM'lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Marklalar'' araştırmasının sonuçları belli oldu.

Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen ödül töreninde, 11 kategoride tüketicilerin tercihleriyle belirlenen 11 markaya ödülleri verildi.

''Elektronik (Üretici Perakende)'' kategorisinde birinci marka Arçelik olurken, ''Elektronik (Perakende)'' kategorisinde Teknosa, ''Dekorasyon- Mobilya'' kategorisinde Muda Concept, ''Kafe'' kategorisinde ''Kahve Dünyası'', ''Restoran'' kategorisinde Köfteci Ramiz, ''Kişisel Bakım-Kozmetik'' kategorisinde Watsons, ''Ayakkabı-Çanta'' kategorisinde Derimod, ''Çocuk'' kategorisinde Mothercare, ''Spor Giyim'' kategorisinde Mavi Jeans, ''Erkek Tekstil'' kategorisinde Kiğılı, ''Kadın Tekstil'' kategorisinde de Mango birinci oldu.

Törende, Rahmi M. Koç Müzesi'ni İstanbul'a ve kültür-sanat hayatına kazandırdığı için, müzenin kurucusu ve Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'a da bir teşekkür plaketi verildi. Rahmi M. Koç yurt dışında olduğu için plaketi, Koç adına müze müdürü Ertuğrul Duru aldı.

AYD'ye katılan 43 üyeye plaket

Törende AYD'ye yeni katılan 43 kurumsal üyeye de plaket verildi. Kuruluşu Şubat 2009'da tamamlanan AYD, 43 yeni üyenin katılımı ile AVM sektörünün yüzde 60'ını aşkın temsil gücüne sahip oldu.

AYD Başkanı Hakan Kodal, ödül töreninde yaptığı konuşmada, AVM sektörünün başarısının markaların başarısına bağlı olduğunu, tüketici tercihlerini iyi analiz edebilen AVM'ler ve içerisindeki markaların, önümüzdeki dönemde rekabette daha başarılı olacaklarını belirtti.

Tüketicinin daha seçici ve en iyi fiyata en iyi ürünü almayı hedeflediğini ifade eden Kodal, tüketicinin satış personeli, hizmet kalitesi, ürün kalitesi, fiyat, reklam, mağaza tasarımı konularının tümünü değerlendirerek karar verdiğini vurguladı.

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler