YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte emekliye yapılacak zam oranı
Memur maaşlarına yapılan zammın ardından bir müjdeli haber de emeklilere geliyor... Erdoğan, bugün emekliye yapılacak zam oranını açıklayacak...
İşte emekliye yapılacak zam oranı
12 Ekim 2010 / 09:12 Güncelleme: 12 Ekim 2010 / 09:12

Hükümetin memur maaşlarına gelecek yıl için yüzde 4+4 zam yapmasının ardından müjdeli bir haber de 2 milyon 123 bin Bağ-Kur emeklisi ile 5 milyon 385 bin SSK emeklisine geliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, dünkü toplantıda zam oranlarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün açıklanacağını söyledi.

Zaman'ın edindiği bilgiye göre Sosyal Güvenlik Kurumu, emekli maaşına ilişkin birkaç alternatifli çalışma yaptı. Çalışma neticesinde emekli maaşlarına 70 ile 100 TL arasında zam yapılması kararlaştırıldı. Bu zam, yüzdelik zammı da kapsayacak.

Buna göre düşük maaşlılar için zam oranı yüzde 15'in üzerine çıktı. Yüksek maaşlılarda ise bu oran yüzde 4 civarında olacak.

Zam sonrasında en düşük SSK emeklisinin maaşı 780 lira civarında olacak. Bağ-Kur'dan aylık alan en düşük esnaf emekli maaşı da 650 liraya kadar çıkacak. (Zaman)

emekli maas zammı
 // fatma
emekliye zamdan once tartısılması gereken sey sudur kanaatimce..
emekli maaslarının gunumuz sartlarına getirilmesi.guncelleme yani.. yıllardır aynı maası alıyorlar ve emekliler 2 - 3 iş yapmak zorunda kalıyor. iyileştirme gunumuz kosulları seviyesine yukseltme arkasından ihtiyac duyulursa zam verilmelidir....
12 Ekim 2010 10:05
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler