YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Bank Asya ortaklarının son oyunu!
BankAsya ortaklarının eksik belgelerin tamamlandığına yönelik açıklamaları doğru çıkmadı. 30’a yakın ortağın belgelerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) teslim etmediği öğrenildi.
İşte Bank Asya ortaklarının son oyunu!
01 Mayıs 2015 / 05:22 Güncelleme: 01 Mayıs 2015 / 06:59

Yönetimi TMSF’ye geçen Bank Asya’nın ortakları eksik belgelerin tamamlandığına yönelik sürekli açıklama yaparak BDDK ve TMSF’ye baskı yapıyor. Oysa BDDK’ya hâlâ 30 ortağın belgesi gitmiş değil. Üstelik sunulan belgelerde de çok sayıda eksik var.

Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinden edinilen bilgilere göre BDDK’ya sunulan belgelerde de eksiklikler bulunuyor. Gelen belgelerin içinde eksik belgenin yanı sıra problemli olan evrakların da olduğuna dikkat çeken üst düzey bir ekonomi yetkilisi, 30’dan fazla ortağa ilişkin bilgilerin teslimine ilişkin herhangi bir gelişme olmadığına dikkat çekti. Bank Asya ortakları avukatlarının açıklamalarının BDDK’ya sunulan belge sayısından teslim edilenlerin oranına dönüştüğünün altını çizen yetkili “Sürekli olarak belgelerin eksiksiz tamamlandığına yönelik açıklama yapıyorlar.

Bank Asya imtiyazlı ortaklarının teslim ettiği belge karşılığının oranını veriyorlar. Ancak geriye kalan onlarca eksik belge sahibine ilişkin açıklama yapmıyorlar. Ayrıca teslim edildiği söylenen evraklar arasında eksik belgeler de mevcut” dedi. Belgeler geldikten sonra değerlendirme sürecinin tam olarak başlayacak ve BDDK nihai kararını verecek. Bank Asya ortaklarının sürekli BDDK yönetimini hedef alan açıklamalarının çalışanları yıldırmak için olduğu belirtiliyor.

 

STAR 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler