YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul’da tutarsa Anadolu’ya yayılacak
İstanbul’da tutarsa Anadolu’ya yayılacak
İstanbul’da tutarsa Anadolu’ya yayılacak
21 Kasım 2008 / 07:48 Güncelleme: 21 Kasım 2008 / 00:00

Krize karşı 65 bin satış noktasında indirim kampanyası düzenleniyor.İşte o indirim noktaları.


Düşen tüketimin artırılması amacıyla İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Türkiye’nin perakende ve toptan ticaretinde etkin 24 dernek ve birlik üyesi firma indirime gidiyor. Gıdadan giyim ve sağlığa kadar birçok alanda başlangıçta 14 bin firmanın katıldığı kampanya yılbaşına kadar devam edecek.

İSTANBUL BİRLEŞTİ

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, krizden çok krizin dedikosundan etkilenildiğini belirterek, “Bu kampanyada sadece perakendeciler değil, alışveriş merkezleri, toptancılar, esnaf ve sanatkar dernekleri, seyahat acenteleri de yer alıyor. İstanbul ticaretinin ve ekonomisinin tüm aktörleri güç birliği içinde” dedi. Kampanya hafta sonu başlayacak ve 24 derneğin temsil ettiği 65 bin satış noktasında geçerli olacak.

İSTANBUL'DA TUTARSA ANADOLU'YA YAYILACAK


Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği 350 üyesiyle kampanyaya destek veriyor.

Kuru Gıda Hali 2 bin 200 işyeriyle kampanyaya yer alıyor. Başkan Günay Kotil, kampanyanın İstanbul’da tutması halinde dalga dalga Anadolu’ya yayılacağını ifade etti.

İstanbul Yaş Meyve Sebze ve Bostan Komisyoncuları Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz, stok imkanı olmayan yüzlerce firma ile kampanyaya destek vereceklerini kaydetti.

Merter Markalar Birliği Başkanı Oktay Özdemir de indirime başlayacaklarını ve yurtdışındaki 351 mağazaya “Haydi İstanbul’a” afişleri asacaklarını söyledi.

FAİZ İNDİRİMİ MORAL VERECEK


Murat Yalçıntaş, Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararının piyasalara belirli ölçüde moral kazandıracağına inandığını kaydetti. Yalçıntaş, olası bir IMF anlaşması ile birlikte eş zamanlı olarak gerçekleşmesi halinde, böyle bir faiz indiriminin etkisinin daha güçlü olacağına inandığını da vurguladı.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler