YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da "havaray" ihalesi tarihi...
İstanbul'da "havaray" ihalesi tarihi...
06 Ağustos 2014 17:11
İlk etapta Üsküdar Libadiye Caddesi ile Sefaköy-Halkalı-Başakşehir hattına yapılacak "havaray projesi"nin ihalesi 20 Ağustos'ta yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın seçim öncesi trafiği rahatlatmak amacıyla söz verdiği vaatlerin ihale tarihleri belli olmaya başladı.

Büyükşehirin özellikle yeni raylı sistem yapmakta zorluk çektiği bölgelerde toplu taşımayı büyük ölçüde rahatlatacak, trafiğe can simidi olacak Havaray Projesi ile vatandaşlara yepyeni bir hizmet sunacak.

İleri teknolojiye sahip Japonya, Çin gibi ülkelerde kullanılan ve ilk etapta Üsküdar Libadiye Caddesi ile Sefaköy-Halkalı-Başakşehir hattına yapılacak "havaray projesi"nin ihalesi, 20 Ağustos'ta yapılacak.

Üsküdar, Libadiye Caddesi Havaray Projesi'nin uzunluğu 4,5 kilometre, Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Projesi'nin uzunluğu ise 11 kilometre 600 metre olacak. Projelerin 240 gün içinde tamamlanması öngörülüyor.

Eyüp'e de raylı sistem gelecek. Bayrampaşa-Eyüp-Eminönü Raylı Sistem Projesi ile bu 3 nokta, 12 kilometre uzunluğunda raylı sistemle birbirine bağlanacak. Projenin ihale tarihi ise 2 Eylül.

Eyüp'te ulaşımı kolaylaştıracak ve yapılması planlanan diğer proje ise Gaziosmanpaşa (Rami) - Eyüp (Yeşilpınar) Teleferik Projesi. 2,5 kilometre olması planlanan teleferik projesinin ihale tarihi ise 21 Eylül.

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler