YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
15 Mart 2010 10:09
2009 Aralık döneminde işsizlik yüzde 13.5 oldu

Türkiye'de Aralık döneminde işsizlik oranı yüzde 13,5 olarak belirlendi.    

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) üçer aylık dönemler itibariyle her ay açıkladığı Hanehalkı İşgücü Araştırması, ''Kasım, Aralık 2009, Ocak 2010'' dönemini kapsayan ''Aralık'' sonuçlarına göre, Türkiye genelinde işsiz sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 29 bin kişi artarak, 3 milyon 361 bin kişiye yükseldi. İşsizlik oranı da 0,5 puanlık azalışla yüzde 13,5 seviyesinde gerçekleşti.

Kasım döneminde ise işsizlik oranı yüzde 13,1 olarak açıklanmıştı. Buna göre işsizlik oranında 0,4 puanlık bir artış meydana geldi.

2005 yılından itibaren Hanehalkı İşgücü Anketinin tahminleri, hareketli üçer aylık dönem ortalamaları esas alınmak kaydıyla aylık olarak yayınlanıyor. Bu seride ilgili üç aylık dönemin ağırlıkları, dönem ortası aya ilişkin nüfus projeksiyonları esas alınarak hesaplanırken, ifade kolaylığı açısından tahminler de dönem ortası ay adıyla ifade ediliyor.    
AA

akıl ile mantık...
 // ibrahim çelikoğlu
Babacan ekonomiyi iyi biliyor.Bilmek yetmiyor.Geçiş için önünü açmak gerek.Onunda imkanı yok.AB'de işsizlik varsa,enfilasyonu azdırmamak içindir.Türklerin şimdiye kadar,dışarıdan işçi alması gerekirdi.Önlem alınması gereken;İçimizdeki hainlerdir......
15 Mart 2010 10:46
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler