YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşsize, üniversite öğrencisine ayda 1.000 TL
İşsize, üniversite öğrencisine ayda 1.000 TL
04 Temmuz 2015 05:27
Para kazanmak isteyene büyük fırsat... İŞKUR'un başlattığı programla 15 yaşını tamamlamış işsiz ve üniversite öğrencileri, en az iki çalışanı bulunan şirketlerde çalışarak günlük 38,48 TL kazanabiliyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü ve Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanı Dr. Nusret Yazıcı, üniversite öğrencilerinin bulundukları illerde işbaşı eğitim programına katılarak iş deneyimi kazanabileceklerini ve bunun karşılığında da aylık 1.000 TL gelir elde edebileceklerini açıkladı.

En az 2 sigortalı çalışanı bulunan işyerlerinde uygulanan ve işverene hiçbir maliyeti olmayan programa katılacak 15 yaşını tamamlamış işsizler ve üniversite öğrencileri, hem bir meslekle ilgili deneyim kazanırken hem de günlük 38,48 TL olmak üzere aylık net asgari ücret düzeyinde bin TL gelir elde edebiliyor. 

İSTER 3 AY İSTER 15 GÜN 

Yazıcı, “Öğrenciler Türkiye’nin her yerinde ya kendileri çalışacakları işyerlerini bulabilirler ya da kendilerine en yakın İŞKUR birimlerine gelerek bizden yardım alabilirler. Programın süresini işveren ve katılımcı kendisi belirliyor.

İster 3 ay ister 15 gün. Yeter ki gencimiz o işin nasıl yapıldığını bu süre içinde öğrenebilsin. Program sonunda kendilerine işbaşı eğitim programına katılım sertifikası veriyoruz. Bu şekilde mezun olduklarında bu iş tecrübesini de kanıtlamış olacaklardır” dedi.

İşverenler bu programa katılan kişileri istihdam ederlerse de imalat sektöründe 42 diğer sektörlerde 30 ay boyunca işveren sigorta primlerini devlet ödüyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler