YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail mallarına boykot kararı
Erzurum, Safranbolu, Ordu, Bağcılar, Ümraniye, Üsküdar, Esenler ve Elazığ, Denizli, Nevşehir, Antalya Kepez, Başakşehir belediyeleri kendilerine bağlı tesislerde İsrail'i boykot kararı aldı!
İsrail mallarına boykot kararı
21 Temmuz 2014 / 11:00 Güncelleme: 21 Temmuz 2014 / 15:44

Mazlum Filistin halkına karşı vahşice saldıran Terörist devlet İsrail tarafından üretilen malları karşı boykot başlatıldığını duyuran Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu şu mesajı takipçileriyle paylaştı..

"Şahinbey Belediyemizin Sosyal tesislerine ve sosyal marketimize İsrail mallarının girişi kesinlikle yasaktır."

Yayınlanan bu mesajın ardından bir çok takipçisi tarafından tebrik edilen Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bu boykata tüm halkı davet etti..

Diğer belediyeler de hemen boykota katıldı

İsrail'in 15 gündür devam eden Gazze katliamlarına dünyada en çok büyük Türkiye'den yükseliyor. Protesto gösterileri ve siyasi tepkilerin yanında İsrail'e karşı kitlesel yaptırıma geçildi. Sosyal medyada başlatılan İsrail menşeli ürünlere karşı boykot kararına çok fazla sayıda esnafın peşinden belediyeler de yer aldı .

Erzurum ve Ordu Büyükşehir belediyelerinin tesislerinde İsrail menşeli Coca Cola Company ve Algida ürünleri satmama kararına İstanbul'dan Başakşehir, Ümraniye,Esenler,Elazig ve Üsküdar belediyeleri de yer aldı . Boykot yaptırımını belediye başkanları bizzat kendi twitter hesaplarından konuştu .

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İsrail ürünlerini kullanmadıklarını ve bundan akabinde da kullanmayacaklarını açıklayıp "İsrail ürünlerini almayın" duyurusu yaptı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise kuruluşundan bu yana belediyenin sosyal tesislerinde Coca Cola ve benzeri ürünkeri satılmadığını açıkladı .

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de yayınladığı mesajda İsrail ve işbirlikçi sermaye çevresini boykot ettiklerini belirtip ürünlerini satmadıklarını ifade etti .

 

TİMETÜRK

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler