YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İSO Küçük, İTO Yalçıntaş dedi
İSO Küçük, İTO Yalçıntaş dedi
İSO Küçük, İTO Yalçıntaş dedi
28 Şubat 2009 / 18:33 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İstanbul Sanayi Odası'nda başkanlığa yeniden aday olan Tanıl Küçük güven tazeledi. Küçük, İSO Başkanlığı için eski İHKİB Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ile yarışıyordu.


Küçük, oy kullanan 117 üyenin 70'inin oyunu almayı başardı. Orakçıoğlu ise 44 oyda kaldı. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanlığına Murat Yalçıntaş yeniden seçildi.


İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu başkanlığına Tanıl Küçük yeniden seçildi.İSO'nun Odakule Meclis Salonunda yapılan seçimlerde oy verme işlemi saat 17.00'de tamamlandı. 117 İSO meclis üyesinden 114'ünün oy kullandığı seçimlerde 2 oy geçersiz sayıldı.


Geçerli oyların 68'ini Tanıl Küçük'ün listesi kazanırken, Süleyman Orakçıoğlu'nun listesi ise 44 oyda kaldı.Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Tanıl Küçük'ün listesinde Nuri Tuna, Fikret Tanrıverdi, Abdulbaki Kuriş, Turgay Durak, Bülent Savaş, Kenan Baytaş, Fahir Gök, Ülkü Büyükgönenç, Mustafa Aydın Özilhan ve Kadir Efe yer aldı.


Seçimlerde, Disiplin Kurulu üyeleri ile aralarında Tanıl Küçük'ün de bulunduğu 24 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) delegesi de belirlendi.


İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden Murat Yalçıntaş seçildi.Seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre, 254 oyun 133'ünü Yalçıntaş aldı. İbrahim Çağlar'a ise 110 oy çıktı.23 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilen meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimlerinde belirlenen 257 meclis üyesinden 1'inin mazbatasını almaması nedeniyle seçimlerde 256 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyordu.2 üyenin oy kullanmadığı seçimlerde, atılan oylardan 6 tanesinde Yalçıntaş'ın ismi çizili olarak yer alırken, 5 oy da geçersiz sayıldı

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler