YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İş var, başvuran yok
İş var, başvuran yok
14 Temmuz 2012 12:25
Denizli'de mermer işçisi açığını kapatmak için 1 ay içerisinde yaklaşık 800 kişiye iş teklifinde bulunan İŞKUR İl Müdürlüğü'ne 4 kişinin başvurduğu bildirildi.

İŞKUR Denizli İl Müdürü Feridun Giresun, yaptığı açıklamada, kentte tekstil ve mermer işçisi açığı bulunduğunu kaydetti.

Genellikle ''masa başı'' işe rağbet edildiği için imalat sektöründeki nitelikli eleman ihtiyacının gün geçtikçe arttığını ifade eden Giresun, birçok firmanın başka illerden işçi getirdiğini belirtti.

İl Müdürlüğü olarak, 94 iş yerinde iş gücü tespitine yönelik bir araştırma yaptıklarını belirten Giresun, şu bilgileri verdi:

''Araştırmamızda başta tekstil sektörü ve mermer olmak üzere birçok alanda eleman ihtiyacı olduğunu tespit ettik. İmalat sektöründe kaynakçı, haşıl ustası, mermer, overlok makinası operatörü, sıhhi tesisatçı, tornacı, kalite kontrol işçisi, elektrik teknisyeni, gaz altı kaynakçısı gibi mesleklerde çok fazla işçiye ihtiyaç var. Biz bu ihtiyaçları karşılama adına temmuz ve ağustos aylarında 47 farklı sektörde kurs açarak bin 500 kişiyi nitelikli elaman haline getirmeyi planlıyoruz.'' 

 Özellikle mermer sektöründe büyük işçi açığının bulunduğunu ifade eden Giresun, ''Mermer sektöründe son 1 ay içerisinde bize iş başvurusunda bulunanlar arasından yaklaşık 800 kişiye davet yaptık, işe yerleştirmek için. Ama bize geri dönüş yapanların sayısı yalnızca 4. Mermer sektöründeki eleman açığının bir an önce kapatılması gerekiyor. İldeki vasıfsız işçileri yetiştirip elaman açığının kapatılması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz'' diye konuştu. AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler