YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İş var ama işçi yok
İş var ama işçi yok
28 Haziran 2013 12:47
Türkiye'nin gelişen sanayisine paralel olarak artan eleman ihtiyacı yapılan tüm çalışmalara rağmen karşılanamıyor.

Kayserili sanayiciler de her türlü girişimlere rağmen eleman ihtiyaçlarını karşılayamayınca çareyi fabrikaların ve işçi servislerinin önüne "eleman aranıyor" ilanı asmakta buldu.

Türkiye'nin çok hızlı geliştiğini ve sanayileştiğini belirten Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Hasyüncü, "Sanayicilerimizle zaman zaman bir araya geliyoruz, sorunlarını konuşuyoruz. Organize Sanayi Bölgemizin altyapı konusunda herhangi bir problemi yok ancak vasıflı ve vasıfsız elaman bulma konusunda bazı problemler yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Kayseri'de mobilya üretiminin yaygın olduğunu anımsatan Hasyüncü, daha çok mobilya döşemecisi ve buna paralel olarak da kaynakçı ve tornacılara ihtiyaç duyulduğunu anlattı.

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Ayçiçek de kentte kayıtlı toplam işsiz sayısının 31 bin 420 olmasına rağmen, kayıtlı işgücü talebinin 57 bin 647e ulaştığını belirtti.

Ayçiçek, "İş arayanlar halk arasında masa başı olarak tabir edilen işlerde çalışmak istediklerinden düzenlemiş olduğumuz kurslara kursiyer bulmakta zorlanıyoruz" dedi.

 

AA

11:53
 // aybey
Devlet politikası memuruna bedava 2000tl maaş işçiye gelince 800tl yeter kim çalışır memurluk varken...
29 Haziran 2013 11:53
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler