YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İMKB ilk seansı yükselişle tamamladı
İMKB ilk seansı yükselişle tamamladı
25 Şubat 2013 12:40
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi küresel piyasalardaki hızlı yükselişlere rağmen zayıf bir toparlanmayla 76.140,16 puandan tamamladı.

 

İMKB'de hisse senetleri ilk seansı 241,47 puan ve ortalama yüzde 0,32 oranında yükselişle tamamlarken toplam işlem hacmi 868 milyon lira ile sınırlı kaldı. Endeks ilk seansta en düşük 75.634,39 puana kadar gerilerken bu seviyeden gelen alışlarla seans içinde en yüksek 76.150,61 puanı gördü.
 
Analistler küresel piyasalarda cuma günü başlayan ve bugün de devam eden hızlı yükselişlere rağmen İMKB'de tepki alışlarının güç kazanamadığını belirtiyor. Endeksin 77.000 puanın altında kaldığı sürece satış baskılarının kademeli olarak devam edebileceğini ifade eden analistler, Rekabet Kurumu'nun bankaların sözlü savunmalarını alıyor olmasının piyasalarda verilebilecek cezalara ilişkin endişeleri artırdığını kaydediyor.
 
Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı, sözlü savunmalar başlamadan önce yaptığı konuşmada, hakkında soruşturma yürütülen teşebbüslerin ve bunlar adına toplantıya katılan katılımcıların çokluğu ve savunmaların bütünlüğünün sağlanması amacıyla, soruşturmanın 2 gün boyunca alfabetik sıra gözetilerek 4 grup halinde dinlenmelerinin planlandığını kaydetti.
 
 
AA
 
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler