YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy gözaltına alındı...
İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy gözaltına alındı...
17 Ağustos 2016 14:51
4 ay önce İhlas Holding'in CEO'luğu görevine getirilen Cahit Paksoy FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Paksoy'un geçmiş yıllarda Akfa Holding'te çalıştığı için gözaltına alındığı belirtildi.

FETÖ soruşturması kapsamında dün 51 şirkete düzenlenen operasyonda 84 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar arasında 4 ay önce İhlas Holding'in CEO olan Cahit Paksoy'un da bulunduğu ortaya çıktı.Paksoy'un gözaltına alınmasına gerekçe ise, daha önce Akfa Holding'de görev alması.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun'un yönettiği, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü operasyonda İhlas Holding'in CEO'su Cahit Paksoy ile İsmail Aksoy da gözaltına alındı.

İHLAS HOLDİNG: 'GÖZALTI NEDENİ ŞİRKETİMİZ DEĞİL'

Paksoy, daha önce Akfa Holding'de kısa süre görev aldı. Konu ile ilgili bir açıklama da İhlas Holding'den geldi. Anılan KAP açıklamasında "Bugün bir kısım medyada, Sn. Cahit Paksoy'un gözaltına alındığı haberleri verilir iken, şirketimizin ismi de yersiz olarak haberlerde yer almıştır. Sn. Cahit Paksoy, şirketimiz ile ilgili bir nedenden dolayı gözaltına alınmış değildir. Kaldı ki, Sn. Cahit Paksoy Şirketimizde 18.04.2016 tarihinde çalışmaya başlamıştır ve haberdeki iddiada bu dönemi kapsamamaktadır.

BİLGİSİNİ BAŞVURULACAK

Kendisinin avukatından şifahen aldığımız beyana göre, 2013 yılında, 5 aylık bir süre, gözaltı işlemi yapılan şirkette yönetici olarak bulunmasından dolayı, bilgisine müracaat için davet edilmiştir. Bunun dışında bir durum söz konusu değildir.

Şirketimizin, FETÖ terör örgütüne karşı duruşu, bütün kamuoyunun malumudur. Şirketimiz ve faaliyetleri ile hiç bir ilgisi bulunmayan şirket ve bir çalışanımızın eski dönemdeki kısa bir dönem yöneticilik yapmış olmasının, şirketimiz ismi altında haberleştirilmesi de tümü ile gerçek dışıdır" denildi. 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler