YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümet harekete geçiyor: Reformlar kapıda!
Hükümet harekete geçiyor: Reformlar kapıda!
21 Nisan 2017 11:16
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek AK Parti'nin gündeminde erken seçimin değil reformların olduğunu söyledi.

ABD Ticaret Odası'nda düzenlenen bir panelde konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten son dakika açıklamaları geldi. Şimşek, Türkiye'nin özellikle 16 Nisan anayasa değişikliği referandumu sonrasında belli alanlardaki reformlara hız vereceğini açıkladı.

'Türkiye'nin son yıllarda zor süreçlerden geçtiğini ancak tüm zorluklara rağmen hala istikrarlı bir şekilde yoluna devam ettiğini' söyleyen Şimşek, halk oylamasından 'Evet' çıkmasıyla bu istikrar sürecinin daha sağlamlaşacağını savundu.

REFORMLAR KAPIDA

Yeni dönemde birkaç yıl önce tasarlanan kapsamlı reform programına öncelik verileceğini aktaran Şimşek, başta eğitim, vergi, adalet ve iş gücü piyasasına yönelik olmak üzere planlanan reformların mümkün olan en kısa sürede hayata geçirileceğini ifade etti.

Şimşek, Arap Baharı, mülteci krizi ve nihayetinde 15 Temmuz darbe girişimi gibi çok önemli olayların yaşandığı bir durumda Türkiye'nin hala dinamizmini sürdürdüğünü dile getirdi.

2019'A KADAR SEÇİM YOK, ÖNÜMÜZDE GÜÇLÜ BİR REFORM PROGRAMI VAR

Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesinin Türkiye'ye hız kazandıracağını iddia eden Şimşek, Türkiye'nin bölgesindeki istikrar adası olmaya devam edeceğini belirtti.

Türkiye'nin koalisyon dönemlerinde hep zorlandığını, tek parti iktidarlarında ise istikrarı yakaladığını ifade eden Şimşek, "2019'a kadar herhangi bir seçim yapılmayacak; şu anda önümüzde çok güçlü bir reform programımız var." diye konuştu.

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler