YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Honda aracı olanlar dikkat!
Honda'da hava yastığı skandalı
Honda aracı olanlar dikkat!
29 Temmuz 2009 / 20:45 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Japonya'nın ikinci büyük otomotiv şirketi Honda, ABD'de Şubat 2007 ve Mayıs 2007 arasında meydana gelen kazalarından sonra iki modelinde toplatma kararı çıktı   


Honda, ABD'de meydana gelen ölümcül bir kazadan sonra Japonya'da ''Inspire'' ve ''Saber'' model 1,532 otomobili toplatıyor.


Japonya'nın ikinci büyük otomotiv şirketi Honda, ABD'de Şubat 2007 ve Mayıs 2007 arasında meydana gelen 7 kazada, sürücü tarafında bozuk hava yastıklarından metal parçalarının koptuğunu açıkladı.


Honda Mayıs ayındaki kazada sürücü ölmesine rağmen, bu ölümcül kazadan hava yastığının sorumlu olup olmadığının bilinmediğini bildirdi. 


Japonya Ulaştırma Bakanlığı, bozuk hava yastığından fırlayan metal parçaların sürücünün boynunu deldiğini açıklarken, Honda, sürücünün hava yastığı kazasından mı ya da başka sebeplerden mi öldüğünün soruşturulduğunu belirtti.


Ulaştırma Bakanlığı Japonya'da bu tür kazalar olmadığını bildirdi. Ancak Honda, Honda'nın ''Civic'' ve ''Accord'' modellerinde kullanılan hava yastıkların aynısının  ''Inspire'' ve ''Saber'' otomobillerde de kullanıldığı kaydedildi.


Honda ABD'de ''Civic'' ve ''Accord'' modellerinin de toplanacağını bildirdi, ancak kaç aracın toplanacağına ilişkin bilgi verilmedi.EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler