YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hisarcıklıoğlu Pakistan'a gitti
Hisarcıklıoğlu Pakistan'a gitti
03 Eylül 2014 19:35
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun, 2-4 Eylül'de yapılacak Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası (ECO CCI) toplantılarına katılmak üzere Pakistan'ın Karaçi şehrine gittiği bildirildi.

TOBB'dan yapılan yazılı açıklamada, turizm, tahkim, ticareti kolaylaştırma, sanayi ve yatırım, kadın girişimciler konseyi, iş derecelendirme programı, ulaştırma olmak üzere 7 komite toplantısı, 19. yürütme ve 13. genel kurul toplantılarının gerçekleştirileceği Karaçi'de, İstanbul-Tahran-İslamabad trenindeki son gelişmelere dair bilgilerin sunulacağı belirtildi. Toplantılara katılmak üzere bu ülkeye giden Hisarcıklıoğlu'nun 19. Yürütme Kurulu ve 13. Genel Kurul'da söz alarak gelişmelere dair görüşlerini aktaracağı kaydedildi.

Genel Kurul'da, 2007-2010 yılları arasında TOBB tarafından yürütülen ve 2010 yılında İran'a devredilen ECO CCI Başkanlığı'nın Pakistan'a devredileceği de bildirilen açıklamada, Afganistan, Azerbaycan, Iran, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Pakistan, Tacikistan, Türkiye ve Türkmenistan'ın üye olduğu ECO CCI'nin, TOBB, İran Ticaret, Sanayi ve Madenler Odası Federasyonu ve Pakistan Ticaret ve Sanayi odaları tarafından kurulduğu anımsatıldı.

 

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler