YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi kurumdan kaç kişi uzaklaştırıldı?
FETÖ'nün darbe girişimi sonrası pek çok kamu kurum ve kuruluşunda toplam 44 bin 530 kişi görevden uzaklaştırıldı.
Hangi kurumdan kaç kişi uzaklaştırıldı?
22 Temmuz 2016 / 07:36 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 12:26

Aralarında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, TÜRKSAT ve bakanlıkların da bulunduğu pek çok kamu kurum ve kuruluşunda görevden uzaklaştırma işlemi gerçekleştirildi.

Buna göre, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığında görev yapan 22 personel açığa alındı.

Hazine Müsteşarlığında 2 genel müdür, bir genel müdür yardımcısı ve 5 daire başkanı dahil toplam 62 kişi görevden uzaklaştırıldı.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan 529 kişi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı ilgili ve ilişkili kurumlardan toplam 529 kişi açığa alınırken, TÜRKSAT A.Ş'de ise 29 kişinin iş akitleri feshedildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığında merkez ve taşra teşkilatında çalışan 197 personel görevden alındı.

BTK'dan 170 kişi açığa alındı 

BTK merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 170 kişi açığa alındı, kurum destek hizmetlerinde çalışan 58 personel de görevden uzaklaştırıldı.

MEB'de rakam 21 bin 738'e ulaştı 

MEB'de merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik yürütülen çalışma kapsamında, açığa alınan kamu personeli sayısı 21 bin 738'e ulaştı, açığa alınan öğretmen sayısı ise 21 bin 29 oldu.

Öte yandan, Ankara Üniversitesinde görevli 4 öğretim elemanı açığa alındı.

TRT'den 300 kişi 

TRT'de 300 kişi ve RTÜK'te çeşitli unvanlardaki 29 personel görevlerinden uzaklaştırıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında FETÖ ile irtibatlı 58'i Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden olmak üzere çeşitli unvanlarda toplam 70 personel görevden uzaklaştırıldı.

262 askeri hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı

Bülent Ecevit Üniversitesinde 20'si öğretim üyesi, 11'i idari personel olmak üzere toplam 31 kişi açığa alındı.

Ayrıca Milli Savunma Bakanlığınca 262 askeri hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı.

 

AA

DEVAMI
 // ALAETTİN DEVECİ
İLAVETEN AYRI AYRI TÜM RESMİ KURUMLARDA ŞEHİTLER İÇİN MEVLÜT OKUTULMASINI VE TİYATRO, SİNEMA DİYENLERİN DE BU MEVLÜTE GELİP GELMEYECEKLERİNİN TAKİBİNİN YAPILMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.SEMPATİZANLARININ DA BU KALKIŞMADA SUÇLU OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUM.TAM AYIKLANMA YAPILMADIĞI TAKDİRDE ATIYORUM 5-10 SENE SONRA AYNI CESARETİ TEKRAR BULARAK TEKRARLAYACAKLARINI DÜŞÜNÜYORUM...
22 Temmuz 2016 Cuma 11:24
DEVAMI
 // ALAETTİN DEVECİ
OLMAKTAN TÜM MAL VARLIKLARINA EL KONULMASINI VE ŞEHİT YAKINLARINA VE GAZİLERİMİZE DAĞITILMASINI İSTİYORUM.
TÜM RESMİ KURUMLARDA İLK DALGA OLARAK TÜM FETOCU TERÖRİSTLER İÇİN YAPILACAK İLK İŞLEMDEN SONRA; TÜM RESMİ KURUMLARA BELİRLİ BİR SÜRE İÇİN KAYYUM YÖNETİCİ ATANMASINI VE 2. BİR İŞLEM DAHA YAPILMASINI VE TÜM MEMURLARIN TEK TEK BİLGİ VERMESİ İÇİN ÇAĞRILMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM....
22 Temmuz 2016 Cuma 11:23
TERÖRİSTLERİN VE YAKINLARININ MALLARI MÜSADERE EDİLSİN
 // ALAETTİN DEVECİ
15 TEMMUZ TEŞEBBÜSÜ DAHİL, TÜM TERÖRİSTLERİN; VATANI İÇİN CANINI VEREN ŞEHİT ETTİKLERİ VATAN EVLATLARIMIZIN YAKINLARINA VE VATAN EVLADI GAZİLERİMİZE, CANLA BAŞLA BU KALKIŞMAYI ÖNLEYEN TÜM YİĞİTLERİMİZE; TERÖRİSTLER VE/VEYA YAKINLARI;KAN PARASI VE TAZMİNAT PARASI ÖDESİNLER. BİR TRAFİK KAZASINDA İSTEMEDEN KAZA İLE İNSAN ÖLÜMÜNE YOL AÇANLAR, NASIL KAN BEDELİ ÖDÜYORSA, BU TERÖRİSTLER SİLAHINI, TANKI, TOPU, UÇAĞI, HELİKOPTERİ ATEŞLEDİĞİ İÇİN, VATAN EVLATLARIMIZIN ŞEHİT OLMASINA, GAZİ OLMASINA SEBEP...
22 Temmuz 2016 Cuma 11:14
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler