YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamsinin pabucu dama atıldı
Palamut, ardından gelen çinekop, istavrit ve sardalyada yaşanan bolluk, hamsiye ilgiyi azalttı. Hamsinin toptan kilosu 1 liranın altına düştü.
Hamsinin pabucu dama atıldı
20 Kasım 2012 / 12:20 Güncelleme: 20 Kasım 2012 / 12:24

Balıkesir Su Ürünleri Kooperatifleri Bölge Birliği Kenan Çınar, yaptığı açıklamada. bu yıl balık bolluğu açısından oldukça farklı bir sezon yaşadıklarını söyledi.

Denizin palamutta inanılmaz bereketli olduğunu vurgulayan Çınar, fiyatıyla hem balıkçıyı hem de vatandaşları sevindiren palamuttan sonra hamsi, çinekop, sardalya ve istavritin de bol miktarda çıktığını anlattı.

İstavrit ve sardalyanın ortalama 15 kilogram gelen toptan kasasının 20 lira olduğunu vurgulayan Çınar, şöyle devam etti:

''Hamsi de bol ancak para etmiyor. Vatandaş, diğer balıkları tercih ediyor. Geçen yıl bu dönemlerde 4 lira olan hamsinin toptan kilogram fiyatı, bu dönem çok az tüketilince düştü. Hamsi, her zaman dar gelirli ailelerin balığı oldu. Bu yıl ise palamut, çinekop, istavrit de dar gelirlilerin sofrasını süsledi. Şimdilik hamsinin pabucu dama atıldı. Diğer balıklar azalınca hamsi tekrar kıymete biner.'' aa
 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler