YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamsinin kilosu 5 TL'ye düştü
Hamsinin kilosu 5 TL'ye düştü
15 Eylül 2010 15:28
İstanbul’da havaların mevsim normallerine dönmesiyle birlikte hem balıkçıların hem de vatandaşın yüzü güldü. Daha bir kaç gün öncesine kadar 10 TL'den satılan hamsinin fiyatı yüzde 50 oranında azaldı...

İstanbul’da havaların mevsim normallerine dönmesiyle birlikte hem balıkçıların hem de vatandaşın yüzü güldü.

Hamsinin kilosu 5 liraya kadar düştü. Daha birkaç gün öncesine kadar İstanbul'da balıkçı tezgâhlarında 10 TL'ye satılan hamsi, yaşanan akınla birlikte İstanbullulara Ramazan'ın ardından ikinci bir bayram yaşattı. İstanbul’da 30 yıldır balıkçılık yapan Balıkçı Kenan Balcı, “Havalar iyi giderse hamsi fiyatında artış olmaz. Herkes bol bol hamsi tüketebilir” dedi.

Dün Şile’nin Kefken açıklarında büyük balıkçı teknelerince bol miktarda avlanan tonlarca iri hamsiye vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gösterildi. Fiyatların düşmesiyle hamsi dar gelirli vatandaşlar tarafından adeta kapışıldı. 30 yıldan beri balık satıcılığı yapan Kenan Balcı, hamsinin bol miktarda avlanmasının sürmesi halinde fiyatının daha da aşağıya düşeceğini ve vatandaşların daha ucuza hamsi yiyebileceğini söyledi. Balcı, tezgahları kaplayan ve kilosu 5 liradan satılan hamsinin tazeliğine dikkat çekmek için çiğ çiğ yedi. (İHA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler